Cem Küçük'ten asgari ücret uyarısı: Aşağısı kurtarmaz!

Cem Küçük'ten asgari ücret uyarısı: Aşağısı kurtarmaz!

Cem Küçük'ten Cumhurbaşkanı'na asgari ücret uyarısı: Aşağısı kurtarmaz!

Cem Küçük, Türkiye gazetesinde bugün yayımlanan yazısında asgari ücretle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 4 bin TL'den aşağısı kurtarmaz diyerek uyardı.

"Asgari ücrette 4 bin TL'den aşağısı kurtarmaz" başlıklı yazıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve AK Parti iktidarını ikaz eden Küçük, şu ifadeleri kullandı:

" Asgari ücret görüşmeleri devam ediyor. Önümüzdeki hafta rakam şekillenecek. Böylece asgari ücretin biraz üzerinde maaş alanların durumu da düzelebilir.

Hayat pahalılığı ortada. Yüksek enflasyon herkesin kabul ettiği bir gerçek. Enflasyon ortalama yüzde 22 dense de yeme içme sektöründe, gıdada yüzde 50, hatta üzerinde olduğunu biliyoruz.

İğneden ipliğe her şeye zam geldi. O bakımdan asgari ücretin alt gelir grubu vatandaşlarımızı tatmin etmesi gerekir. Bunun için de en az 4.000 TL verilmesi gerekir.

3.500-3.700 gibi rakamlar kurtarmaz. Ülkede ciddi geçim derdi başlar. 4.000 lira en azından, az da olsa nefes aldırır. Hükümetimizin bunu iyi irdelemesi lazım.

Tabii ki işvereni de düşünmek gerekir. Onlara da maliyet biniyor. Belki işvereni vergi yönünden hafifletmek lazım. Üstündeki yükü almak lazım. Yani bir tarafı rahatlatayım derken diğer tarafı da boğmamak lazım.

Öte yandan bir de emekliler var... 2.000, 2.300, 2.500 TL gibi emekli maaşı alanlar var. Bunları da düzeltmeli. En azından makul seviyelere çıkarmak gerekiyor. Halkı fakirliğe düşürmemek, enflasyona ezdirmemek lazım."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum