Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kpss İddiası ile ilgili talimat geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kpss İddiası ile ilgili talimat geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kpss İddiası ile ilgili talimat geldi

Bugün sabah saatlerinde sosyal medya üzerinden kpss lisans sınavına giren öğretmenlerimiz bir yayınevinin soruları ile kpss lisans sınavında sorulan soruların şıklara kadar birebir aynı olduğunu ekran görüntüleriyle belirtmişlerdi. Daha sonra gündem olan konu kamuoyunda geniş yankı bulmuştu. Olayın ardından açıklama yapan ÖSYM Başkanlığı iddiaların doğru olmadığını belirterek sosyal medya üzerinden açıklama yapmıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TALİMAT GELDİ

T.C İletişim Başkanlığı:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Saygıyla duyurulur." açıklamasını yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KENDİ PROFİLİNDEN DE PAYLAŞTI

''Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.'' açıklamasında bulundu

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum