banner476

Erken Seçimle Birlikte Bedelli Askerlik Yasası Çıkacak mı?

Erken seçim kararı alındı. Bedelli askerlik 2018 yılında çıkacak mı? Milli Savunma Bakanlığı açıklaması var mı?

Kamudan Haber 18.04.2018, 20:04
Erken Seçimle Birlikte Bedelli Askerlik Yasası Çıkacak mı?

 Türkiye, 2018 yılında erken seçime gidiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada genel seçimlerin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını açıkladı. Öneri, TBMM'ye bugün sunuldu.

 Peki 450 bin bakayanın ve 2 milyondan fazla tecillinin bulunduğu Türkiye'de bedelli askerlik çıkacak mı? Çıkacaksa bedeli ve şartları ne olacak? Milli Savunma Bakanlığından açıklama var mı? Bedelli askerlik gündeme alınacak mı?

 Son haberlere göre geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen AK Parti İstanbul İl Kadın Kolu kurucu üyesi ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı  ''Bedelli askerlik bir süre sonra çıkabilir'' açıklaması yaptı. Bu haberin paylaşılması konusunda Cumhurbaşkanının görüşünü alan Yazıcı, bu bilgiyi kamuoyu ile paylaşılmasında  Cumhurbaşkanının sakınca görmediğini iletti.

 
 Gelen son haberlere göre bedelli askerliğin çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. 2018 yılında bedelli askerlik yüksek ihtimalle çıkacak. Peki ücreti ne kadar olacak? Yaş şartı ne olacak? Bedelli askerlikle ilgili tahminlere göre yaş 27 veya 28 olacak. Bedel ise 25.000 TL olacak. 

 2018 yılı Milli Savunma Bakanlığının açıklamaları ve tüm haberler Mebpersonel'de olacak.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@