İran Ordusu tatbikatta yanlışlıkla kendi gemisini vurdu

İran Ordusu, dün düzenlenen deniz tatbikatı esnasında gemisinin kazara vurulduğunu açıkladı..

Kamudan Haber 11.05.2020, 10:28
İran Ordusu tatbikatta yanlışlıkla kendi gemisini vurdu

İran Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Bender Abbas 1. Bölgesi Halkla İlişkiler Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "Dün düzenlenen deniz tatbikatı esnasında, Konarek savaş gemisinin destek fırkateyninden kaynaklı, kazara meydana gelen olayda en az bir kişi öldü, birkaç kişi de yaralandı. Olayla ilgili inceleme sürüyor." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, olayın detayları hakkında bilgi verilmedi. İran medyası, İran donanmasının, Basra Körfezi'nde tatbikat sırasında ülkeye ait bir savaş gemisini yanlışlıkla vurduğunu ve onlarca kişinin öldüğünü duyurmuştu.

İRAN ORDUSUNDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI: 19 ASKER ÖLDÜ

İran ordu kuvvetlerinden yapılan son dakika açıklamasında kaza atışı nedeniyle 19 askerin yaşamını yitirdiği duyuruldu.

40 ASKERİN ÖLDÜĞÜ ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

İran donanmasının, Basra Körfezi'nde tatbikat sırasında ülkeye ait bir savaş gemisini yanlışlıkla vurması sonucunda yaklaşık 40 askerin hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

İran medyasında yer alan haberlere göre, Basra Körfezi'nde tatbikat sırasında, İran donanmasına ait Cameran fırkateyni, donanmaya ait Konarek adlı başka bir fırkateyni yanlışlıkla vurdu.

Devrim Muhafızları Ordusuna ait "Cevan" gazetesinin muhabiri Vahid Hacipur, sosyal medya hesabından, olayda en az 40 askerin hayatını kaybettiğini ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@