banner476

MEB’DE GÖREVDEN ALINAN GENEL MÜDÜR ; DEVLETİN TABLETLERİNİ , BİLGİSAYARINI VE TELEFONUNU İADE ETMİYOR

Milli Eğitim Bakanlığında görevden alınan , hakkında yolsuzluk iddiaları ayyuka çıkan genel müdür Ali Rıza ALTUNEL devletten aldığı 6 tableti , bilgisayarı ve İPhone marka telefonu hala iade etmedi .

Kamudan Haber 13.03.2019, 22:02
MEB’DE GÖREVDEN ALINAN GENEL MÜDÜR ; DEVLETİN TABLETLERİNİ , BİLGİSAYARINI VE TELEFONUNU İADE ETMİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarihinin en başarısız genel müdürü olarak tarihe geçen Nabi AVCI ve İsmetYILMAZ döneminde iki kez genel müdürlüğe getirilmesine rağmen başarısız olup görevden alınan , Hayat Boyu öğrenme genel müdürü iken hakkında 1.4 milyon yolsuzluk ve kayıp para haberleri ile gündeme gelen Ali RIZA ALTUNEL ; genel müdürlük yaparken zimmet olarak kendisine verilen 6 tane iPad , 1 tane bilgisayar ve İPhone cep telefonunu iade etmedi .

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde Odatv’de yayınlanan habere göre ; 

“ Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemi’ne Entegrasyonu projesi kapsamında 2 milyon Euro’nun 296 bin Euro’luk bölümünün kaybolduğu ortaya çıktı. Bakanlık söz konusu olayın ardından soruşturma başlattı. Soruşturmaya konu olan rakam bugünkü kurla TL cinsinden yaklaşık 1.4 milyon liraya denk geliyor. “ 


“ MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemi’ne Entegrasyonu projesi kapsamında, genel müdürlüğün banka hesabından proje için oluşturulan hesaba, 2 milyon Euro’nun TL’ye çevrilerek aktarılması istendi.”

“ Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel tarafından imzalanan yazıyla proje için MEB’in bütçesinden 1 milyon 713 bin Euro aktarıldı. Ancak harcama bakiyesi ibraz edilen bu kısmın dışında 296 bin 856 Euro’ya ne olduğu resmi olarak anlaşılamadı.”

“ Maliye Bakanlığı bunun üzerine harekete geçti. Muhasebat Genel Müdürlüğü, araştırma sonucunda yazdığı yazıda, “296 bin 856 Euro için bugüne kadar herhangi bir belge ibraz edilmediği gibi söz konusu tutar banka hesabına iade edilmediğinden talimatı veren Ali Rıza Altunel adına borç kaydı yapılmıştır” diyerek paranın peşine düştü.”

Sayıştay denetiminde zimmet çıkartılan Ali Rıza ALTUNEL bu paraları ve zimmeti iade etti mi ?

Yine Genel Müdür olduğu dönemde kendisine verilen 6 İPad’ı , bilgisayarı ve İPhone marka cep telefonunu devlete neden iade etmiyor ?

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@