Öabt sınavı iptal edilecek mi?

Öabt sınavı iptal edilecek mi?

Öabt sınavı iptal edilecek mi?

Sosyal medyada kpss lisans sınavı sorularının belli bir yayınevi ile birebir aynı çıktığı için sosyal medyada gündem olan Kpss Skandalı sonrası Ösym açıklama yapmıştı. Ösym Başkanlığının yapmış olduğu açıklamada sınavın güvenli bir şekilde geçtiği ve de iddiaların incelenerek asılsız olduğu söylenmişti. Fakat daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Devlet Denetleme Kurulu tarafından olayın incelenmesi için talimat verildi. Erdoğan yaptığı açıklamada ''Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.'' ifadesinde bulunmuştu.


Daha sonra kulis bilgileri doğrultusunda DDK Başkanının problemli bir durumun olduğunu söylediği iddia edilmişti. İddiaların arkasından da Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Ösym Başkanı Halis Aygün görevinden alınmıştı.

ÖABT İPTAL OLACAK MI?

Süreç böyle olunca incelemeler sonucunda skandalın doğru olacağı beklentisi hakim. Hal böyle olunca durum netleşene kadar öğretmenlerimiz öabt sınavının ertelenmesini bekliyor. Kpss lisans sınavının akıbeti ise henüz belli değil. Kpss lisans sınavının iptal edilmesini bekleyenlerin sayısı da az değil. Çünkü bırakın 1 soruyu 0.01 puanla bile atanmayı kaçıracakları göz önünde aldığımızda bunun kararını vermek bir hayli zor olacak. Öabt'de bu durum netleşmeden yapılmamalı veya iptal edilmelidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.