banner476

Öğretmen Atamaları Mülakat Sonuçları Neden Açıklanmıyor?

Öğretmen Atamaları Mülakat Sonuçları Neden Açıklanmıyor? MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları mülakat sonuçlarını neden açıklamıyor? Detaylar haberimizde.

Kamudan Haber 17.05.2018, 11:40 17.05.2018, 11:41
Öğretmen Atamaları Mülakat Sonuçları Neden Açıklanmıyor?

Öğretmen Atamaları Mülakat Sonuçları Neden Açıklanmıyor? MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları mülakat sonuçlarını neden açıklamıyor? Bilindiği üzere bakanlık 2018 yılında 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ve ücretli öğretmenler arasından 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları için başvuruları Şubat ayında ilan eden bakanlık, Mart ayında bu atamalar için mülakat yerlerini açıklamıştı. Nisan ve Mayıs ayının başında sözleşmeli öğretmen atamaları için müalakat süreci tamamlandı.

Mülakat sürecinin tamamlanmasının ardından adaylar öğretmen atamaları öncesi mülakat puanlarının açıklanmasını bekliyor. Bakanlık bu konuda resmi bir açıklama henüz yapmadı. Geçen hafta çıkan haberlere göre bakanlığın öğretmen atamaları mülakat sonuçlarını seçimden sonra açıklayacağı yönünde.


Mebpersonel.com olarak yetkililerden aldığımız bilgiye göre, bakanlığın mülakat sonuçlarını, adayların devam eden güvenlik soruşturmalarından dolayı açıklamadığını öğreniyoruz. Öğretmen atamaları öncesi güvenlik soruşturması yapıldığı için  güvenlik soruşturmasının tamamlanmasının ardından bakanlığın sonuçları ilan edeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Mebpersonel.com olarak öğretmen atamaları mülakat sonuçlarının Haziran ayından önce açıklanmayacağını tahmin ediyoruz.
 

MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@