Rektör Şafak ERTAN Çomaklı neden istifa etti ? İstifa nedeni bu mu ?

Rektör Şafak ERTAN Çomaklı neden istifa etti ? İstifa nedeni bu mu ?

Kamudan Haber 08.05.2020, 13:39 08.05.2020, 13:53
Rektör Şafak ERTAN Çomaklı neden istifa etti ? İstifa nedeni bu mu ?

Anadolu Üniversitesi Rektör Şafak ERTAN Çomaklı neden istifa etti ? İstifa nedeni bu mu ? YÖK'ten yapılan açıkamada sağlık sorunları ile istifa ettiği söylenen Rektör Şafak ERTAN Çomaklı'nın istifa nedeni geçen gün yaptığı canlı yayın sırasında söylediği sözlerler mi ?

İşte istifaya sebep olduğu söylenenen o iddia ve videı

Instagram'daki canlı yayınıyla gündeme gelmişti; Anadolu Üniversitesi Rektörü istifa etti

Instagram'dan yaptığı canlı yayınla gündeme gelen, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "reis" diye hitap eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını sunduğunu açıkladı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Çomaklı'nın Instagram'dan yaptığı canlı yayın sosyal medyanın gündeme gelmişti. Canlı yayın sırasında telefonunun şarjının bitmek üzere olduğunu fark eden Çomaklı, "Şimdi bir de bunu ele alıp kızlar gibi dolandırması var. Hadi geçmiş olsun" ifadelerini kullanmış; ayrıca bir izleyiciye verdiği yanıtta selam verirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı el hareketini göstererek, "Tokalaşma yok biliyorsun. Reis herkese bunu şey yaptırdı" diye konuşmuştu. Çomaklı bu yayınından ardından eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

İŞTE O YAYINYorumlar (4)
Zeynep 3 ay önce
İstifa etmesine değil de böyle birinin akademisyen olabilmesine çok şaşırdık. Beynimizde akademisyen şemasıyla asla örtüşmeyen bir şahsiyetti. Bulunduğu göreve gelebilmesi takdire şayan. Nevi şahsına münhasır bir akademisyen. Akademisyenlik benim için artık çok ulaşılabilir ve eğitim gerektirmeyen pozisyon.
Hikmet BAŞ 3 ay önce
Liyakata gerek yok! Taklacı güvercin ol, makam atla! Nitelik 0
Tarafsız 3 ay önce
insanlar istifasını konuşuyor ben '' Bunun ne işi vardı ki zaten orada '' diyorum. Garip garip işlerinden biri işte severlerrrr.
Muhterem 3 ay önce
Sizce rektör ulaşılmaz olmalı öğrenciler arasına gitmemeli sürcu lisan edince linç edilmeli öylemi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@