banner476

Seçim Görevlileri Hangi Tarihte Belli Olacak?

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde görevliler kaç gün önceden belli olacak?

Kamudan Haber 30.04.2018, 16:35 30.04.2018, 18:29
Seçim Görevlileri Hangi Tarihte Belli Olacak?

 Türkiye, 24 Haziran 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine gidiyor. Geçtiğimiz yıl yapılan referandum sonrası yeni sistemde ilk defa seçim yapılacak. Seçimler, bilindiği gibi çok yönlü olarak Türkiye'yi etkiliyor.

 Seçimde görev alacak salon başkanı, bina sorumlusu, memur üye, parti üyesi ve diğer görev alacak personelin ücretleri geçtiğimiz hafta belli olmuştu. 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri seçim görevlileri ücretleri için tıklayınız.

 Seçim görev ücretleri kadar, seçim görevlilerinin ne zaman belli olacağı da merak ediliyor. YSK, seçimde görev alacak personel listesini ne zaman açıklayacak? Bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yok fakat önceki seçimler incelendiğinde seçimde görev alacak personelin belli olacağı tarihi yaklaşık olarak kestirmek mümkün.


 Türkiye'de yakın dönemlerde yapılan seçimlerde, seçimde görev alacak personel seçimden yaklaşık 2 hafta önce belli olmaktadır. Dolayısıyla 24.06.2018 tarihinde yapılacak genel seçimlerde, seçimde görev alacak personelin 8-12 Haziran 2018 tarihleri arasında belli olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

 Konuyla ilgili açıklama olduğunda detayları bu ekranda bulabileceksiniz. Süreci takip edip siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Mebpersonel'i takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@