Spor bakanlığı personel alımı 2021-2002  başvuru

Spor bakanlığı personel alımı 2021-2002 başvuru

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından birçok personel alım ilanı veriliyor. Bunlardan en önemlisi 2021 yılı Spor Bakanlığı personel alımı ilanıdır.

Spor bakanlığı personel başvurusu oldukça önemlidir ve merakla beklenmektedir. Spor Bakanlığının çalışma şartları oldukça iyi olduğu için birçok gencin hayallerini süsleyen bu kadrolar nasıl kazanılır? Birçok öğrencinin spor bakanlığına personel olmak için KPSS verdiğini biliyoruz, peki Spor Bakanlığı 2021 personel alımları nasıl gerçekleşiyor? Personel alımında KPSS şartı var mı?

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI HAKKINDA BİLGİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı uzun yıllardan beri personel alımı yapmamaktadır. Bu sene bir farklılık yapmıştır ve 2021 Spor Bakanlığı Personel İlanı vermiştir. Yani kısa süre sonra Spor Bakanlığı personel alımı yapacaktır. 5695 sayılı kanunla alım yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı hangi branşlardan alım yapacağını her sene duyurmuyordu. Bu sene bunu da geride bırakarak 2021 Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı hakkında branş bilgisi de verdi.

GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞINA 5800 PERSONEL ALIMI OLACAK!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışacak kişilerde sporcu olma şartı elbette yok. İki tip personel alacak olan Spor Bakanlığı hem antrenör hem işçi alımı yapacak. Bu işçi alımlarındaki sayı tam olarak belli değil. Bunun yanında, personel alımında psikolog, sporcu, çalışan ve eğitmenler de alınacak. Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan tüm personellerin iyi şartlarda çalıştığını biliyoruz. Ondan dolayı yeni mezun tüm gençler Spor Bakanlığı personel alımlarına başvurmayı bekliyor. Spor Bakanlığının sitesinde yazan 2021 personel alım bilgileri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

ÖZEL ŞARTLAR:

Gençlik Personel Çalışanı Alımı Şartları:

  1. 4 Yıllık Lisans mezunu olmak zorundadır.
  2. 2020 veya 2021 yıllarındaki KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak zorundadır.

Yurt Personeli Yönetim Personeli Alımı Şartları:

  1. Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin lisans mezunu olmak zorunludur.
  2. 2020 veya 2021 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSS P3 puan türünden en az 60-70 puan almış olmak zorunludur.

Psikolog Personel Alımı Şartları:

  1. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekir.
  2. KPSS'den en az 70 puan almış olmak gerekir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum