Temmuz ayında memur ve emeklilere ilave bir zam gelebilir

Temmuz ayında memur ve emeklilere ilave bir zam gelebilir

Sayın Zengin: Temmuz ayında memur ve emeklilere ilave bir zam gelebilir

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü Temmuz ayında yapılacak zam oranında. Öğretim görevlisi Tarkan Zengin Trt Haber'de Temmuz zamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak merak edilen soruları yanıtladı.

İLAVE ZAM GELEBİLİR

Sayın Tarkan Zengin: “Temmuzda yüzde 40 beklentinin üzerinde zam da masada. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız asgari ücret de işin içinde olmak üzere yapılabilecek ilave zamlar da konuşuyor. Emeklilerde taban maaşı var biliyorsunuz. 2500 TL burada da bir artış öngörülüyor. 3500 veya 4000 TL civarına çıkarılabilir. Bunun dışında da memura ve emekliye verilebilecek ilave zam da konuşuluyor. Ocak ayında işçi ve Bağ-Kuremeklilerine yüzde 25,47 zam yapılmıştı. Enflasyon farkından kaynaklanan nedenlerle memur ve emeklilerine yüzde 30,95 zam yapılmıştı. Orada işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin yüzde 2-3’lük bir beklentileri zaten var” ifadelerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum