banner476

Ücretli Öğretmen Atamaları İçin Tahmini Branş Kontenjanları

Ücretli Öğretmen Atamaları İçin Tahmini Branş Kontenjanları. Bu haberimizde ücretli öğretmen atamaları için tahmini branş kontenjan sayılarını bulabilirsiniz.

Kamudan Haber 13.04.2018, 09:10 21.04.2018, 16:41
Ücretli Öğretmen Atamaları İçin  Tahmini Branş Kontenjanları

Ücretli Öğretmen Atamaları İçin  Tahmini Branş Kontenjanları. Bu haberimizde ücretli öğretmen atamaları için mebersonel.com tahmini branş kontenjan sayılarını bulabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı dün yayımladığı bir duyuru ile ücretli öğretmen atamaları için başvuru şartlarını belirledi. Daha önce mebpersonel.com olarak ücretli öğretmen atamaları için atama başvuru şartları ve kılavuzunun 1 hafta içerisinde açıklanacağını siz okurlarımız için haberimizde belirtmiştik. Yine sosyal medyada çok tartışma konusu olan MEB'e bağlı eğitim kurumlarında ek ders ücretli karşılışında çalışan usta öğretici-uzman öğreticilerin başvurup başvurmamaları ile ilgili haberimizde başvurabileceklerini dile getirmiştik. Milli Eğitim Bakanlığı da yayınladığı o duyuruda bu tartışmaya son noktayı koyarak halk eğitim merkezlerinde ek ders ücreti karşılığında çalışan usta öğreticiler ve uzman öğreticilerin de bu 5000 ücretli öğretmen atamasına başvurabileceklerini belirtti

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından sözleşmeli olarak atanacak 5 bin ücretli öğretmende Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde öngörülen genel şartlarla birlikte pedagojik formasyon almak, 540 gün sigorta primi ödenmiş olmak gibi şartlar da aranacak.

Öğretmen atamalarında KPSS sonucuna göre, branşa alınacakların üç katı kadar aday puan üstünlüğüne göre mülakata çağırılıyor. Başarılı olanlar sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapabiliyor. MEB kadrosuna alınmasına karar verilen 5 bin ücretli öğretmen ise bu üç katı kadar aday sıralamasına girmese bile mülakata alınabilecek.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, uzman ve usta öğreticiler dahil ek ders ücreti karşılığında görev yapanlardan 652 sayılı MEB Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin geçici 15’inci maddesine göre 5 bin sözleşmeli öğretmen pozisyonuna atanmak üzere başvuruda bulunacaklarda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde öngörülen genel şartların yanında şu şartlar aranacak:

YURTDIŞINDAN MEZUN OLANLARA DENKLİK ŞARTI
1- Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında görev yapmış olmak,
2- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,
3- Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında yaptıkları görevlerinden dolayı başvuru tarihinin son günü itibarıyla en az 540 gün sigorta primi ödenmiş olmak,
4- Mezun olunan yükseköğretim programı, bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak,
5- Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’ndan birini başarıyla tamamlamış olmak,
6- Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca yüksek öğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurtiçindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak.

İlgili Açıklama İçin Tıklayınız5000 ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ALIMINDA  EN ÇOK KONTENJAN HANGİ BRANŞLARDA OLACAK?


Ücretli öğretmen atamasında en çok hangi branşlarda alım yapılacak?
5 bin ücretli öğretmen atamasında en çok başvurunun okul öncesi branşına olacağı tahmin ediliyor. Mebpersonel.com olarak daha önce 20.000 öğretmen ataması için tahmin haberlerimizi siz atama bekleyen öğretmen adaylarımız için paylaşmıştık. 20.000 öğretmen ataması branş kontenjan dağılımı mebpersonel.com'un tahminlerine yakın çıkmıştır. Sizlerden gelen talep üzerine mebpersonel.com olarak bu defa 5 bin ücretli öğretmen ataması için de tahmin haberimizi hazırladık. 

Branş kontenjan tahmini haberimizdeki veriler: şartları sağlayan ücretli öğretmenler baz alınarak tamamen tahmini olarak hazırlanmıştır.

Tablo ile ilgili görüş ve önerilerini bu haberimizin YORUM bölümüne yapabilirsiniz. (MEBPERSONEL.COM)

Branşlar TAHMİNİ KONTENJANLAR
Okul Öncesi Öğrt 777
Türk Dili ve Edebiyatı 499
Türkçe 447
Tarih 361
Matematik 320
Sosyal Bilgiler 307
Biyoloji 284
Sınıf Öğretmenliği 245
Kimya 199
Fizik 166
Fen Bilimleri 165
 Beden Eğitimi 161
Bilişim Teknolojileri 161
Coğrafya 112
 Görsel Sanatlar 105
DİKAB 103
İngilizce 100
TEKNİK BRANŞLAR VE DİĞER BRANŞLAR 500
GENEL TOPLAM 5000

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ATAMASI ile ilgili tüm detayları mebpersonel.com'da bulmaya devam edeceksiniz.

Bu haberin tüm hakları mebpersonel.com'a aittir. Alıntı yapılması durumunda www.mebpersonel.com şeklinde aktif kaynak linki verilmesi zorunludur. 

MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER
www.mebpersonel.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@