banner476

Ücretli Öğretmen Atamalarının Tüm Detayları Netleşti

Ücretli Öğretmen Atamalarının Tüm Detayları Netleşti. Mebpersonel.com olarak bu haberimizde ücretli öğretmen atamaları, başvuru şartları ve atama takvimini haberimizde bulabileceksiniz.

Kamudan Haber 22.02.2018, 14:55 22.02.2018, 15:08
Ücretli Öğretmen Atamalarının Tüm Detayları Netleşti

Ücretli Öğretmen Atamalarının Tüm Detayları Netleşti. Mebpersonel.com olarak bu haberimizde ücretli öğretmen atamaları, başvuru şartları ve atama takvimini haberimizde bulabileceksiniz. Ücretli öğretmen atamaları ile ilgili yasal düzenleme dün akşam itibariyle komisyonda görüşüldü. Bu düzenleme ile yapılacak alım 5000'i geçmeyecek ve bu düzenleme ile başvuruların ise 10 bini geçmeyeceği belirtildi.
 

Ücretli öğretmenlere kadro istihdamı TBMM’de komisyondan geçti

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen “torba tasarı” içerisinde öğretmen ataması ile ilgili maddede kabul edildi. Geniş kapsamlı torba tasarı içerisinde yer alan ücretli öğretmenlerin MEB bünyesinde sözleşmeli öğretmen olarak istihdam edilmesi ile ilgili madde kabul edilmiş oldu.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN ATANMASI

 
Ek ders ücreti karşılığı görev yapan ücretli öğretmenlerden 5 bin kişi sözleşmeli öğretmen olarak atanacak. 5 bin ücretli öğretmen istihdamına ilişik madde komisyondan geçti. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında görev yapan ücretli öğretmenlerden belirtilen şartları taşıyanlar sözleşmeli öğretmen olarak atanabilecekler.

540 GÜN SİGORTA PRİM ŞARTI VAR
5 bin ücretli öğretmenin kadroya alınması şartları arasında en az 540 gün sigorta primi ödenmesi yer almaktadır. Bunun dışında ücretli öğretmenin bu sene yani 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında görev yapıyor olması, öğretmenliğe atanabilmek için aranan özel şartları, devlet memurluğu için genel şartları ve KPSS’den belirlenen taban puan ve üzerinde puan almış olmaları gerekmektedir.

SÖZLÜ SINAVLA ATAMA OLACAK
Belirlenen şartları taşıyan ücretli öğretmenler sözlü mülakat sınavına alınacaklar. Yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre yaklaşık 5 bin ücretli öğretmenin sözleşmeli personel olarak istihdam edilebilmelerine imkan sağlanacak. Bu şekilde MEB tarafından atanacak sözleşmeli öğretmen sayısı en fazla 5 bin olacak.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?
Ücretli öğretmen atamaları için öncelikle mülakatlar yapılacak. Mülakatlar için ön başvurular ve kontenjanlar Mart ayının 2. haftasında yapılacak.


ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ATAMALARI HANGİ BRANŞLARDA OLACAK?
Milli Eğitim Bakanlığı başvuru durumuna göre branşlara verilecek kontenjan sayılarını duyuru ile ilan edecek.MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@