Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Yapma (e-Devlet Resimli Anlatım)

Ücretli öğretmenlik başvurusu nereden ve nasıl yapılır? e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu yapmanın resimli anlatımı haberimizde.

Kamudan Haber 26.01.2018, 18:10
Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Yapma (e-Devlet Resimli Anlatım)

Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? e-Devlet üzerinden hangi adımları takip ederek ücretli öğretmenlik başvurusu yapılabilir? Ücretli öğretmenlik e-devlet başvursunun resimli anlatımı Mebpersonel.com'da.

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir. 

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. 

İşte adım adım resimli anlatım Mebpersonel.com farkıyla:


 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (3)
melisa demir 2 yıl önce
Sözleşmeli köleliğe hayır
ücretli torpile devam 2 yıl önce
yine atama bölümündeki memur mu görevlendirecek anlamadım eğer öyleyse torpille devam ilçede puan sıralamasında 1. de olsanız memurun kızı ücretli yapar
torpilli ücretli 2 yıl önce
zaten sinav puaniyla degil torpille ucretli yapan tipleri bir de sınavdan muaf tutun ne ala memleket. kaç ücretli kiss sınav puan üstünlüğüne göre çağrılmış? mesela ben ilçede puan siralamasında birinciyken ve evde otururken benim bransimda ayni ilcede millet ücretli yapıyor nasil oluyor bu is?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@