Van’da Taziye Çadırı Sorumsuzluğu

Van’da taziye çadırında en az 51 kişiye Covid-19 bulaştı.

Kamudan Haber 08.05.2020, 19:57
Van’da Taziye Çadırı Sorumsuzluğu

Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan ve dünyaya çabucak yayılan, 3 milyona yakın kişiye bulaşan koronavirüs, bu kez Van’ı vurdu.

 Van’ın Ortaca Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde bir vatandaş vefat etti. Vefat sonrasında gelenek haline gelen taziye çadırı kuruldu. Covid-19 salgını hiçe sayarak kurulan çadırda tespit edilebilen 51 yeni vaka ortaya çıktı.

 Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Ortaca Mahallesinde taziye çadırı kurulmasına sitem ederek, ‘’Bu vakalar toplum sağlığımızı tehdit eder hale geldi.’’ Açıklamasında bulundu.

 Koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina dahil alınan tüm önlemlere, kurallara ve yasaklara uyulmaması durumunda 155  Polis İmdat ve 156 Jandarma telefon numaralarının aranması istendi.

 Van valiliğince yapılan toplantıda çeşitli hekimler, üniversite rektörü, bazı hastanelerden doktorlar konuşmalarını tamamlayarak toplantı sona erdirildi.

 Bu kadar tehlikeli bir virüse ve haftalardır dikkat çekilen kurallara ve insan sağlığına yapılan vurgulardan sonra Van’da nasıl böyle bir hata yapıldığı akıllara durgunluk verdi.

 Öte yandan bölgede kurallara riayet edilmediği, yaşlı ve çocukların sokakta olduğu ve kuralların genel olarak hiçe sayıldı iddia edildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@