banner476

2017 ÖABT Sınavı Ertelenecek Mi?

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), 16 Temmuz 2017 tarihinde tek oturumda yapılacak olup Alan Bilgisi Testi'nden 40 soru, Alan Eğitimi Testi'nden 10 soru sorulacak. Adaylara toplamda 50 soru sorulacak olup cevaplama süresi 75 dakika olacaktır. Ancak KPSS ÖABT Sınav tarihi konusunda adaylar çelişkide. Nedenini ise haberimizin detayında bulabilirsiniz.

KPSS 04.07.2017, 10:45
2017  ÖABT Sınavı Ertelenecek Mi?

Geçtiğimiz yıl Türkiye için çok zorlu bir dönemdi. 15 Temmuz 2016 tarihinde Darbe Girişimi gerçekleştirilmiş, tüm vatandaşlar vatanını korumak adına günlerce sokaklarda demokrasi nöbeti tutmuştu. 15 Temmuz tarihi Türk Milleti için oldukça önemli bir yere sahip.  16 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak olan KPSS ÖABT, 15 Temmuz Darbe Girişiminin ilk yıl dönümüne denk gelmesi dolayısıyla akıllarda ''sınav tarihi ertelenecek mi?'' sorusunu getirdi. Çünkü 15 Temmuz Darbe Girişiminin ilk yıl dönümünde ülke çapında büyük anma törenleri düzenlenecektir.

Örneğin Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gece yarısı halka seslenecek, 11 ila 16 Temmuz tarihleri arasında, şehitler anılacaktır.  Bu durumun, sınavın ileri bir tarihe ertelenmesine neden olup olmayacağı ÖSYM tarafından yapılması beklenen resmi açıklama ile açıklığa kavuşacaktır.

KamuAjans.com - Özel Haber

Yorumlar (2)
M 3 yıl önce
Bir+zahmet+ilgilenin+de+sonucu+s%C3%B6yleyin
Eylül 3 yıl önce
Artık öğretmen adayları kuklaya çevrildi.hiç önemi yok onca hazırlan sitrese gir tam ayarla bir iki kişinin dudağında istedikleri gibi ertele iptal et ama yürekte bir yere kadar dayanır...geleceğimizle ilgili bu kadar oynamayın boşunamı okuduk

Gelişmelerden Haberdar Olun

@