banner476

KPSS Adayları İmza Kampanyası Açtı: "ÖSYM Branş Sırama Dokunma"

KPSS Adayları İmza Kampanyası Açtı: "ÖSYM Branş Sırama Dokunma"

KPSS 15.12.2016, 22:40
KPSS Adayları İmza Kampanyası Açtı: "ÖSYM Branş Sırama Dokunma"

KPSS Adayları İmza Kampanyası Açtı: "ÖSYM Branş Sırama Dokunma" . ÖSYM'nin branş bazındaki sıralamalardaki güncellemeden dolayı sıralaması değişen KPSS adayları, imza kampanyası düzenledi. İşte İmza kampanyasının metni:

"Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 13 Aralık 2016 tarihinde yapılan duyuruda 2016 Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldığı dile getirilmiştir. Gerçekleşen bu “Güncelleme” durumuyla beraber birçok branşta binlerce adayın sıralamasında oynama meydana gelmiştir. Özellikle yüksek sıralamalarda yer alan yüzlerce adayın bir sebep gösterilmeksizin sıralamaları aşağıya kaydırılmıştır. Sınava giren adayların ÖSYM’yi telefon ile arayarak bilgi edinme hakları ise ÖSYM tarafından engellenmiş, adaylara bu durum hakkında açıklama yapılmamış ya da durum geçiştirilerek bilgi edinme haklarından mahrum bırakılmışlardır.
Özellikle Milli Eğitim Bakanlığının birkaç yıl önce sınavsız öğretmen atadığı tespit edilmiş, bu duruma karşı dava açılarak Ankara 3. İdari Mahkemesine taşınmıştır. Söz konusu atama işlemini iptal eden Ankara 3. İdare Mahkemesi'nin 06 Aralık 2013 tarihli, E:2012/1069, K:2013/1816 sayılı kararında; yürürlükteki mevzuata göre öğretmen olarak atanabilmek için KPSS'ye girmiş ve sınavdan atanabilmek için gerekli olan yeterli puanı almış olmanın şart olduğu açıkça belirtilmiştir.
Yaşanan bu durumlardan ötürü 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına giren tüm adaylar olası bir hukuksuz durumun ortaya çıkmış olmasından endişe duymaktadır. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin sınava giren adayların haklarını gözeterek bu durum hakkında geniş bir bilgilendirme yapması ya da bu hukuksuzca kararını iptal etmesi gerekmektedir. Bu durumun aydınlatılması yönündeki taleplerimizi  arz ederiz."

KAMPANYAYA İMZA ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
anlam 4 yıl önce
BU 16 bin 766 kisi kim ya nezaman sinava girdiler ders haneciler mi yok sa Birisi Aciklasin Lutfen

Gelişmelerden Haberdar Olun

@