banner476

KPSS davasında 11 tahliye, tutuklu sanık kalmadı

2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 102'si asker eşi 105 sanığın yargılandığı davada, tutuklu 11 sanığın tahliyesi kararlaştırıldı.

KPSS 25.10.2017, 15:33
KPSS davasında 11 tahliye, tutuklu sanık kalmadı

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasına 11 tutuklu sanık ve tutuksuz yargılanan sanıklar ile sanık avukatları katıldı.

Duruşmada, sanıkların oluşturduğu belirtilen kamu zararının hesaplanmasına ilişkin bilirkişi raporu ile dava dosyasına gelen evrak ve diğer belgelere ilişkin sanıklar ve avukatlarının beyanları alındı.

Bilirkişi raporunu kabul etmeyen sanıklar, suçlamaları reddetti. Sanıklar, uzun süredir tutuklu bulunduklarını, bakmakla yükümlü oldukları çocuklarının annesiz kalmalarından dolayı mağduriyet yaşadıklarını öne sürerek tahliyelerini istedi.

Duruşmaya verilen aranın ardından ara kararı açıklayan Mahkeme Başkanı Hüsamettin Otçu, tutuklu kaldıkları süreyi göz önünde bulundurarak, 11 sanığın tahliyesine karar verildiğini bildirdi. Böylece, 102'si asker eşi 105 sanığın yargılandığı davada tutuklu sanık kalmadı.

Duruşmaya, 16 Ocak 2018'de devam edilecek.

Aylin Sırıklı

AA

Yorumlar (5)
e.y 3 yıl önce
bu durumda, suçlu soru çalanlar ve çalıntı sorularla full çekenler olmadığına göre, alın teriyle sınava hazırlanıp düşük not alıp atanamayanlar mı? o zaman 2010 kpss den düşük not alan herkes dürüstük gerekçesiyle tutuklanmalı.
Yusuf ATMACA 3 yıl önce
Bu 2010 kpss de soru çalma olayını 5N1K bağlamında nasıl gerçekleştiği belli olmadığı halde ayetten daha çok inanılması tam bir saçmalık.
Toplum yanlış yönlendiriliyor.
ibrahim 3 yıl önce
itirafçı mı oldular acaba nedir bu tahliyeler kimse kalmadı içerde
ibrahim 3 yıl önce
2010 kpss ile alınan onlarca kişi ihraç edildi, zaten sadece bu sebepten puanlar yeniden hesaplanmalı standart sapma ortalama değişti
H.ş 3 yıl önce
2010 kpss tam bi rezalet sınavdır.elbette suçlular ortaya çıkarılmayack ama bu kadar kişinin hakkını yiyenler ahirete kalacak ora ne kötü bi azap yerdir gidildiğinde anlaşılacak.benim ve benim gıbı olanların hakkını orda alacağız soruyu çalanlar yardım edenler göz Yumanların ise Allah belasını versin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@