Gönüllü öğrenciler resim sergisi açtı

Gönüllü öğrenciler resim sergisi açtı

Edirne 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri gönüllü olarak yaptıkları resimlerden oluşan bir sergi açtı. Dönem içerisinde 65 kız ve erkek öğrencinin yaptığı 75 eser yaklaşık 3 ay içerisinde tamamlandı. Liselilerin geleneksel...

Edirne 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri gönüllü olarak yaptıkları resimlerden oluşan bir sergi açtı.

Dönem içerisinde 65 kız ve erkek öğrencinin yaptığı 75 eser yaklaşık 3 ay içerisinde tamamlandı. Liselilerin geleneksel sergisi Atatürk Anıtı önünde açıldı. Açılışa Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şaban Arda, Şube Müdürü Fikret Merter, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Edirne Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şaban Arda, serginin çocukların sanata verdiği değerin göstergesi olduğunu söyledi. Sanat ve sanat eserleriyle ünlenmiş Edirne’de bu gibi eserlerin sergilenmesini önemsediğini anlatan Arda, emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Resim Öğretmeni Nadide Dilek Altay, öğrencilerin derslerden ve sınavlardan kalan zamanlarını değerlendirerek birbirinden özel resimler yaptığını kaydetti. Öğrencilerin herhangi bir zorlamaya tabi tutulmadan kendi istekleriyle çalışmalara katıldığını ifade eden Altay, “ 65 öğrenci çalışmalara katıldı. 75 civarında eser yaptılar. Üç yıldan bu yana geleneksel olarak sergimizi düzenliyoruz. Her yıl açık hava sergisi yapıyoruz. Bunun nedeni de bizim için önemli olan sanatın halkla buluşması. Çünkü galerilerde çok az sayıda izleyici oluyor.” dedi.

Okul öğrencilerinden İrem Özüşen, 11. sınıf, eşit-ağırlık bölümü öğrencisi olduğunu ifade ederek sergiye iki tablo ile katıldığını belirtti. Resimlerinde sevgi temasını işlediğini anlatan Özüşen, “Kalplerle resimler yapmayı tercih ettim. Sevginin bu devirde önemli olduğunu düşünüyorum. Bu konu üzerinde çalışma yapmak istedim. Tabloları bitirmek gerçekten zor oluyor. Yaklaşık üç ayımı aldı. Çok zevkli oldu. İsteyerek beğenerek çalıştım.” diye konuştu.

Nilay Baskak isimli öğrenci ise tablolarında kadın ve erkek konularını işlediğini dile getirdi. Kadını geometrik şekiller yaparak farklı bir boyutta yapmaya çalıştığını kaydeden Baskak, “Kadınlar gizemlidir. Onu geometrik şekillerle anlatmaya çalıştım. Kelebeklerin ömrü bir yıl olduğu için beni hep etkilemiştir. Onu tabloya yansıtmaya çalıştım.” açıklamasını yaptı.

Sergiyi gezen vatandaşlar öğrencilerin gönüllü olarak yaptıkları çalışmada çok özel tablolar yaptığını belirterek, emeği geçen öğrencileri tebrik etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.