“Yeryüzünde Bir Gün: Gençlik ve Yeryüzü Şenliği”

“Yeryüzünde Bir Gün: Gençlik ve Yeryüzü Şenliği”

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) desteği, gençler, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve çevre gönüllülerinin katılımıyla 22 Nisan Yeryüzü Günü’nde renkli bir şenliğe ev sahipliği...

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) desteği, gençler, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve çevre gönüllülerinin katılımıyla 22 Nisan Yeryüzü Günü’nde renkli bir şenliğe ev sahipliği yapıyor.
Eyüp Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek Gençlik Şenliği’nde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı himayesinde hazırlanan “Yeryüzünde Bir Gün” filminin ilk gösterimi de tüm dünya ile aynı anda izleyicilerle buluşacak.
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın desteğiyle gezegenimiz üzerindeki her ülkede tek bir gün içinde çekilmiş kareleri içeren “Yeryüzünde Bir Gün” adlı küresel filmin ilk gösterimine ev sahipliği yapıyor.
Bilgi Santral Kampüsü’nde film gösterimi ile aynı anda tüm güne yayılan ve gençlerin, öğrencilerin ve tüm çevre duyarlılarının katılacağı bir de Gençlik ve Yeryüzü Şenliği düzenliyor. Eyüp Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen “Gençlik ve Yeryüzü Şenliği”nde tüm katılımcılar, STK temsilcileri ile buluşacak, konserler ve çeşitli aktiviteler eşliğinde Yeryüzü Günü’nü kutlayacaklar.
22 Nisan 2012 Yeryüzü Günü kapsamında tüm dünya ile aynı anda BİLGİ’de gösterilecek olan “Yeryüzünde Bir Gün” filmi, “Dünyada Bir Gün” platformunun tüm dünyaya yaptığı çağrı ile dünyanın her köşesindeki insanlar tarafından 10.10.2010 tarihinde kayda alınmış yaşam karelerinden oluşuyor.
Türkiye, Arjantin, Bangladeş, İsrail, Rusya, Japonya gibi çok sayıda ülkeden görüntülerin yer aldığı film, insanlığın birbirine nasıl bağlı olduğunu, gezegen üzerinde sadece tek bir günde bile sayısız insan hikâyesi yaşandığını gözler önüne seriyor. Türkiye’den bu projeye Düşler Akademisi adlı grup görüntü göndererek dahil oldu.
Herkesin katılımına açık olan etkinlikler ücretsiz gerçekleşecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.