Berber ve Kuaförler Açılıyor, Restoranlar Kapalı!

Koronavirüs tedbirleri sonrası normalleşme adımları düşündürdü.

Marketler 08.05.2020, 20:00
Berber ve Kuaförler Açılıyor, Restoranlar Kapalı!

Çin Halk Cumhuriyeti’nde 2019 yılının aralık ayında görülen ve ülkemizde ilk defa 2020 yılı mart ayında görülen yeni tip koronavirüs sebebiyle alınan bir dizi önlemlerin gevşetilmesi kararlaştırıldı.

 Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs tedbirleri sonrası yeni normal hayatın nasıl olması gerektiğini belirtti ve bazı tarihler verdi.

 Başkan Erdoğan’ın verdiği tarihlerin arasında 11 Mayıs 2020 tarihi de var. Bu tarihte kuaförler, berberler ve güzellik salonları açılacak. Bu durum işletme sahiplerini sevindirse de halkta tedirginlik yaratmış durumda.

 Öte yandan berber, kuaför ve güzellik merkezleri temel insani ihtiyaçlar arasında yer almazken restoranlar temel ihtiyaçlar arasında yer almasına rağmen açılması konusunda bir girişim, söylem veya açıklama yoktur.

 Konuyla ilgili olarak kuaför, berber ve güzellik merkezlerinde insanlarla o merkezlerin çalışanları restorana oranla birbirine daha yakın olma durumları sözkonusu olup, Covid-19 riskini artırmaktadırlar.

  AVM, berber, kuaförler ve güzellik merkezleriyle birlikte restoran, cafe ve yiyecek içecek satan işletmelerin de açılması beklenmektedir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@