Özür Grubunda Yer Değiştirme Başvurusu Yapan Öğretmen Sayısı Belli Oldu

Özür Grubunda Yer Değiştirme Başvurusu Yapan Öğretmen Sayısı Belli Oldu

2021 yılı ocak dönemi özür grubu 2. aşama sonucu tercih hakkı kazanan öğretmen sayısı kesinleşti.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Personel Genel Müdürlüğü 2021 yılı ocak dönemi öğretmenlerin özür grubu tercih işlemleriyle ilgili geçtiğimiz günlerde duyuru yayımladı.

 Yayımlanan duyuruya göre Türkiye geneli branş ve okul/kurum bazında boş ve muhtemel boşalacak kontenjanlar da açıklandı.

 Listede yer alan bilgilere göre muhtemel boşalacak kadrolar, 2021 yılı ocak ayı özür grubu döneminde yer değiştirme talebinde bulunan ve bu talebi olumlu karşılanan öğretmen sayısını ifade etmektedir.

 Genel müdürlüğün yayımladığı listeye göre 32 bin 387 öğretmen özür grubundan yer değişikliği için başvuru yapmış ve başvuruları kabul edilerek tercihlerinin alınmasına başlanmıştı.

 Daha önceki yıllara bakıldığında başvuru sayısının yaklaşık ayn olduğu ve başvuranların tamamına yakınının tercih işlemlerini yerine getireceği ve yaklaşık %85-90 oranında atamaların gerçekleşeceği, %10-15 oranında ise kadrosuzluk sebebiyle atama gerçekleşmeyeceği tahmin edilmektedir.

 Kaba bir hesapla başvuru ve tercih yapan 32 bin öğretmenden yaklaşık 28 bini yer değiştirecek, 4 bin kadarı ise MEB'den il/ilçe emri müjdesi bekleyecektir.

 Tercihte bulunan öğretmen sayısı, ataması gerçekleştirilen öğretmen sayısı ve ataması gerçekleştirilemeyen öğretmen sayısı 29 Ocak 2021 tarihindeki atamalardan sonra kesinlik kazanacak.

 Mebpersonel.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.