14.10.2017, 15:04 4095

MEB'E: Ortaöğretime Geçiş Sistemine İlişkin Bir Görüş Raporu-Aydın Meral

          Gelecek olan sistemin niteliğini arttırarak, kapsamlı ölçmeyi yapacak, öğrencilerin tüm ilgi ve yeteneklerini saptayacak ve kapsamlı bir değerlendirme sonucunda öğrencinin potansiyelini en olması gereken noktaya taşıyacak eğitimin kurumunu belirleyecek bir yerleştirme sisteminin oluşumuna katkı sunmak tüm paydaşların sorumluluğundadır.

          Paydaşların konunun kendi alanlarına düşen yönleri hakkında araştırma, çözümleme ve fikir beyanı yapması olası sistemin işlerliğine katkı sunacaktır. Tek yönlü sistemlerin bir süre sonra tıkanmaya gitmesi, var olan potansiyelin verimsizce kullanılıp olumsuz sonuçların doğmasına neden olmaktadırlar.

          Çoğulcu bir düzlemde tartışmaya açılacak yeni sistemin oluşumuna yapılacak çoğul katkı; sistemin çok katmanlı, derin, eleştirel yönü gelişken ve üretimsel süreçleri etkinleştirilmiş öğrencilerin yetiştirilmesine ön ayak olacak olması uzun yıllardır ulaşılamayan kaliteli sınav ve eğitim sistemine katkı sunacaktır.

          Bu amaçla hazırlanan rapor, dosya halinde ilgili kişi ve birimlere gönderilmiş olup sürece katkı sunmak amaçlanmıştır.

Raporun tam metni aşağıdaki linktedir:

Ortaöğretim Geçiş Sistemine İlişkin Bir Görüş.pdf

Rapora eklenen açık uçlu sınav örnekleri aşağıdaki linklerdedir:

I. Açık Uçlu Sınav Örneği.pdf

II. Açık Uçlu Sınav Örneği.pdf

III. Açık Uçlu Sınav Örneği.pdf

Yorumlar (4)
hodja 3 yıl önce
durumdan vazife çıkarılmış :)
ŞÜKRÜ ARSLAN 3 yıl önce
bu yazili kağitlari gerçek i̇se bence soruşturma geçi̇rme i̇hti̇mali̇ni̇z var.hi̇zmet i̇çi̇ eği̇ti̇me alinmaniz garanti̇...
Mustafa 3 yıl önce
Hocam bir emek vermişsiniz bunu dert edinmeniz bile çok değerli sinavimiz oldukça güzel ve dikkat çekici olmus bence ancak madde yazımı konusunda egitim almanızı öneririm ayrıca her olcegin bir rubriği olmalı bunuda yayinlamalisiniz. İyi çalışmalar diliyorum.
Semih 3 yıl önce
Doçentlik sınavı mı bu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@