10-11-12 Mayıs Tarihlerinde Canlı Ders Yapılacak mı?

10-11-12 Mayıs Tarihlerinde Canlı Ders Yapılacak mı?

10-12 Mayıs tarihleri arasında canlı ders yapılacak mı, EBA Tv yayınları devam edecek mi?

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uygun görüşü üzerine Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü’nün Covid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler konulu yazı gereği kamu personeli izinli sayılmıştır.

Yazıda 10 ve 11 Mayıs 2021 tarihlerinde tam gün, 12 Mayıs 2021 arefe günü ise yarım gün olacak şekilde tüm kamu personelinin idari izinli sayılacağı belirtilmiştir.

 İlgili yazıda yer alan sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi alanların dışında kaldığı için Milli Eğitim Bakanlığı personeli de idari izinlidir. Dolayısıyla 10-11 ve 12 Mayıs 2021 tarihlerinde EBA’ya herhangi bir canlı ders tanımlaması yapılmayacak, herhangi bir açık kaynaklı platformdan(zoom vb.) canlı ders yapılamayacaktır.

10-11-12 Mayıs Tarihleri İçin Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?-Tıklayınız

 EBA TV’nin yayın akışıyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca açıklama yapacak olup, bu derslerin arefe günü öğle saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir.

 Dolayısıyla idari izin ve bayram tatili değerlendirildiğinde 8-17 Mayıs 2021 tarihleri arasında canlı ders yapılmayacaktır.

 Mebpersonel.com – Özel Haber

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.