10-15 bin lira öğretmen maaşını beğenmeyen öğretmenler ülkeyi terk etsin

10-15 bin lira öğretmen maaşını beğenmeyen öğretmenler ülkeyi terk etsin

10-15 bin lira öğretmen maaşını beğenmeyen öğretmenler ülkeyi terk etsin

Yeni Akit Yazarı Ahmet Maranki sosyal medya üzerinden hayat pahalılığını sorgulayan öğretmenimizi alıntılayarak

''Ek ders ve diğer ücretlerle on-15.000 TL aralığında maaş alan başta öğretmenler Hala nankörlük Edip bu ülkede yaşamak Zor geliyorsa görevlerinden istifa etsinler daha güzel bir iş Bulsunlar bence ülkeyi terk etsinler..! çocuklarımız Bu para gözlükerden kurtulur hiç olmazsa'' ifadelerini kullandı.

adsiz.png

İstanbul ilinde en ucuzu 5-10 bin lira olan kira fiyatları düşünüldüğünde 10-15 bin lira maaşı yeterli bulan Ahmet Maranki Bey, bu maaşları beğenmeyen öğretmenleri ise istifaya davet etti.

ÖĞRETMENLERİN MAAŞI YETERLİ Mİ? FAZLA LÜKS İÇERİSİNDE Mİ YAŞIYORUZ? CEVABINI ARAYALIM

Bilindiğin üzere en fazla 8 yaşında arabalara taşıt kredisi verilmekte. Ortalama 2015 model bir araba için 30-40 bin lira peşinat verseniz bile 300 bin lira daha ödemeniz gerekmekte. 300 bin lira krediyi 3 yıl vade ile hesapladığımızda ise önümüze çıkan ödeme şekli bu:

resim-2022-09-22-102841772.png

Günümüzde öğretmenlerin yarısından çoğu bu ücreti bile alamamakta. Kaldı ki alsalar bile geçim sadece araç ile yapılamıyor. Kira fiyatları, yakıt, geçim, araç masrafı da üzerine eklendiğinde ortada bir öğretmen maaşı kadar daha masraf çıkıyor. Öğretmen maaşları yeterli mi? Fazla mı lüks içerisinde yaşıyoruz? Bu sorunun cevabını siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

552 Yorum