10  Ocak itibariyle, eğitime ara verilen iller

10 Ocak itibariyle, eğitime ara verilen iller

10 Ocak itibariyle, eğitime ara verilen iller

10  Ocak itibariyle, eğitime ara verilen iller sitemizde bulabilceksiniz.9 Ocak  Çarşama günü kar tatilş olan illerin listesi
BARTIN'DA EĞİTİME İKİNCİ KEZ ARA VERİLDİ

Bartın'da etkili olan kar nedeniyle okullar bir günsüreyle tatil edildi.

Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda sıkıntı yaşandığı için, okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim okulları ve özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri 09 Ocak 2013 tarihinde de tatil edildiği söylendi.

 

BAYBURT'TA EĞİTİME KAR TATİLİ
Bayburt'ta kar ve tipi nedeniyle eğitime bugün ara verilecek.

Bayburt'ta üç gün önce başlayan kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle il merkezi ve ilçelerde ilk, orta, lise ve dengi okullarda eğitime 09 Ocak Çarşamba günü de ara verilecek.

 

BİNGÖL'DE OKULLAR YARIN TATİL
Bingöl'de etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların bugün tatil edildiği bildirildi.

İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar ile yarın il genelinde ilk ve ortaöğretim okullarının olumsuz hava şartları nedeniyle tatil edildiği belirtildi.

 

BİTLİS'TE OKULLAR YİNE TATİL EDİLDİ
Bitlis'te günlerdir devam eden kar yağışı eğitimin de aksamasına neden oldu.

Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, devam eden kar yağışı, tipi ve fırtınadan dolayı okulların bugün detatil edileceği bildirildi. Açıklamada YİBO'ların dışında eğitime 1 günlük ara verildiği, hamile kamu çalışanıkadınlara ve özürlülere de yarın için idari izin verildiği belirtildi.

 

BOLU'DA OKULLAR 1 GÜN TATİL
Bolu Valiliği, il genelinde okulların çarşamba günü için tatil edildiğini bildirdi.

Kara kış tüm yurdu etkisi altına aldı. Bolu'da da etkikisini giderek artıran kar yağışı nedeniyle okullar bir günlüğüne tatil edildi. Bolu Valiliği'nden yapılan açıklamada, “Meteorolojik tahminler doğrultusunda şehrimizde görülen zaman zaman etkili kar yağışının halen kesintilerle devam ettiği ve bu gece görülecek etkili don ve buzlanma sebebiyle 9 Ocak Çarşamba günü il genelindeki tüm okulların eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür.” denildi.

BURSA'NIN İLÇELERİNDE OKULLAR 1 GÜN TATİL
Bursa'nın merkez Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım, Gürsu ile Orhangazi ve Büyükorhan ilçelerinde okullar bugün tatiledildi. Hamile ve engelli memurlar da yarın izinli sayılacak.

 

DÜZCE'DE 9 OCAKTA OKULLAR TATİL
Düzce'de, yoğun kar yağışı nedeniyle okullar Çarşamba günü tatil edildi.

Düzce Valiliği resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle Düzce'de Çarşamba günü okulların bir gün tatil edildiği bildirildi. Açıklamada ayrıca aynı gün özürlüler ve hamilelerin de idari izinli olduğu belirtildi.

Düzce Valisi Adnan Yılmaz, yoğun kar yağışında kapanan köy yolları için ekiplerin canla başla çalıştığını söyledi. Vali Adnan Yılmaz, kapanan köy yolları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Son süratle bütün ekiplerimiz sahada. Dünsadece iki köyümüz kalmıştı. Bugün de arkadaşlar saat saat ilerliyorlar. Bütün ekiplerimiz sahada, köylerimize ulaşıyoruz. O gayret ve çaba içindeyiz” dedi.

ELAZIĞ'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Elazığ merkez ve tüm ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada, Elazığ merkez ve ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

 

ERZİNCAN'DA OKULLAR TATİL
Erzincan'da kar tatili 1 gün daha uzatıldı. Son üç gündür Erzincan şehir merkezi ve ilçelerine aralıklarla etkili olan kar yağışı sebebiyle, il genelinde ilk, orta ve lise dengi okullar 1 gün daha tatil edildi. Son alınan tatil kararıyla Erzincan'daki okulların tatil süresi 3 güne uzamış oldu.

Erzincan Valiliğinden alınan bilgiye göre; il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi. Öte yandan; kar yağışı sebebiyle engelli ve hamile devlet memurları içinde 1 gün idari izin verildi.

GÜMÜŞHANE'DE KAR TATİLİ UZADI
Gümüşhane'de olumsuz hava koşulları ve meteorolojinin yeni kar yağışı uyarısı nedeniyle okullar yine tatil edildi.

Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada Merkez ilçe ve Kelkit ilçesindeki tüm okulların 9 Ocak Çarşamba günü, Köse, Torul ve Şiran ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okulların 9 Ocak Çarşamba günü ve Kürtün ilçesindeki köy ilköğretim okulları ile taşımalı eğitim yapılan okulların 9-10-11 Ocak tarihlerinde tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca Valiliğinin 2006 yılındaki genelgesi gereği okulların tatil edildiği günlerde engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayıldığı hatırlatıldı.

 

İSTANBUL'DA KAR TATİLİ UZADI
İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle anaokulları ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün daha ara verildiğini duyurdu.

Açıklamada, şöyle denildi:
''Don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, tedbir amacıyla anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 9 Ocak Çarşamba günü de ara verilmesi uygun görülmüştür.''

HAKKARİ'DE OKULLAR 3. KEZ TATİL
Hakkari Valiliği İl Hıfzı Sıhha Kurulu kararıyla il genelinde ilk ve orta dereceli okullar 3. kez tatil edildi.

Bir süre önce etkisini artıran kar yağışı nedeniyle onlarca köy ve mezra yolunun ulaşıma kapandığı Hakkari'de ilk ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edilmişti. Akşam saatlerinde Vali Yardımcısı Önder Bozkurt, başkanlığında toplanan Hıfzı Sıhha Kurulu kararı ile Hakkari merkez, Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde okul tatil sürelerinin 1 gün daha uzatıldığı açıklandı. Böylece ilde 3 gün içinde okullar üçüncü kez tatil edilmiş oldu.

 

KARS'TA EĞİTİM ÖĞRETİME KAR ENGELİ
Kars'ta 2 gündür etkili olan kar yağışından dolayı önceden 2 gün tatil edilen okullara 1 gün daha ara verildi.

Kars'ta etkili olan 181 köyün kentle ulaşımını kesen kar, eğitim öğretimi de olumsuz etkiliyor. Kars'ta geçen hafta kar yağışından dolayı 2 gün tatil edilen okullar, kar yağışının etkili olması ve büyük ölçüde köy yollarının kapalı olmasından dolayı 1 gün daha uzatıldı.

 

 

KOCAELİ'DE OKULLARA KAR TATİLİ
Kocaeli'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, vali yardımcıları ve milli eğitim müdürleri ile okulların tatil olup olmaması konusunda toplantı yaptı. Kamuda çalışan hamile ve engelli vatandaşların da idari izinli sayılacağını belirten Topaca, eğitimin-öğretimin perşembe gününden itibaren kaldığı yerden devam edeceğini bildirdi.

 

KONYA'NIN 3 İLÇESİ
Konya'nın Halkapınar, Yunak ve Doğanhisar ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime 1 gün ara verildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Halkapınar, Yunak ve Doğanhisar ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okul öncesi, özel eğitim merkezleri, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretime bugün için ara verildiği bildirildi.

MARDİN MİDYAT'TA OKULLAR TATİL

Midyat'ta okullar bugün tatil edildi

Mardin'in Midyat ilçesinde akşam saatlerinde itibaren başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle bugün (Çarşamba) ilk ve orta dereceli okular tatil edildi.

Kar yağışının etkisi göz önünde bulundurularak okulların tatil edildiği öğrenilirken, okul müdürleri telefon zinciri ile bir günlük tatil olduğunu belirtiler.

 

NEVŞEHİR'DE KAR TATİLİ 1 GÜN DAHA UZATILDI
Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre Nevşehir il genelinde kar tatili bir gün daha uzatıldı.

Nevşehir Valiliği tarafından 8 Ocak Salı günü başlayan kar tatili bir gün daha uzatıldı. Nevşehir il merkezi ve köylerdeki okullar 9 Ocak Çarşamba günü de tatil edildi. Nevşehir'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kamuda çalışan hamile kadınlar, engelliler ve kronik rahatsızlığı bulunanlara bir gün idari izin verildi.

 

NİĞDE'DE EĞİTİME KAR TATİLİ
Niğde merkez, merkeze bağlı köy ve kasabalar ve ilçelerde ilk ve orta dereceli okullar yoğun kar yağışı sebebiyle 1 gün tatil edildi.

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, Niğde Merkez, Merkeze bağlı köy ve kasabalar, Altunhisar, Bor ve Çiftlik ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar 9 Ocak Çarşamba günü 1 gün tatil edilmiştir” denildi.

 

ORDU'DA OKULLAR TATİL
Ordu´da etkili olan kar yağışı nedeni ile il genelinde 383 köy yolu kapandı. Merkeze bağlı bazı köyler ve birçok ilçede 9 Ocak'ta okullar tatil edildi.

SAKARYA'DA 1 GÜN TATİL
Sakarya Valiliği'nden alınan bilgiye göre, kentte etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okulların, 1 gün süreyle tatil edilmesine karar verildiği belirtildi.

Kentte ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de izinli oldukları öğrenildi.

SAMSUN'DA BAZI OKULLARA KAR TATİLİ
Samsun'da olumsuz hava şartlarından dolayı merkez ve bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde okullar yarın (Çarşamba) tatil edildi.

Asarcık ilçelerinde olumsuz hava koşulları dolayısıyla eğitim öğretime 1 gün ara verilirken, Ayrıca Tekkeköy ilçesinde Seymenler, Zafer, Zafer Azmanlar, Çimenli ve Başköy Mantarlı İlkokulları, Terme ilçesinde de Dumantepe, Oğuzlu, Bazlamaç, Ambartepe Eroğlu, Şeyhli İlkokulları ve Ambartepe Çok Programlı Lisesi ile Canik ilçesinde de 25 okula 1 gün eğitim öğretime ara verildi.

Alaçam, Atakum, Bafra, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, 19 Mayıs, Vezirköprü ve Yakakent ilçelerindeki okullarda eğitime devam edileceği açıklandı.

 

SİVAS'TA EĞİTİME KAR TATİLİ
Yoğun kar yağışı sonrası Sivas merkez ile bazı ilçelerde eğitime bugün de ara verildi.

Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Sivas merkezde ilk ve orta dereceli okulların 9 Ocak için bir gün tatil edildiği, merkeze bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, kronik hastalar, hamileler ile engellilerin yarın bir gün idari izinli sayılacakları kaydedildi.

Bu arada Şarkışla, Gemerek ve Divriği ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle eğitime verilen aranın bir gün daha uzatıldığı belirtildi.

SİİRT'TE EĞİTİME KAR TATİLİ

Yurtta kış -Siirt Valisi Aydın, il ve ilçelerde eğitime 1 gün ara verildiğini Twitter hesabından duyurdu

Vali Ahmet Aydın, eğitime ara verildiğini Twitter hesabından attığı ''Okulları il merkezi, ilçeler ve köylerde bir gün tatil ettik. Siirt Valisi'' mesajıyla duyurdu.

VAN - GÜRPINAR, ERCİŞ VE ÇALDIRAN'DA OKULLAR BUGÜN TATİL


Van'ın Çaldıran ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle okullar bugün için tatil edildi.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar gereği, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle tüm okulların yarın (Çarşamba) için tatil edildiği bildirildi. Van'ın Erciş ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildi.

Editörlerimizin edindiği bilgiye göre GÜRPINAR'da da okullar tatil edildi.

 

YOZGAT'TA 4 İLÇEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ
Yozgat'ta etkisini sürdüren yoğun kar yağışı sebebiyle 3 ilçede bütün okullar bir ilçede de köy okulları ve taşımalı sistemle eğitim veren okullar tatil edildi.

Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Yozgat'ta etkisini sürdüren kar yağışı dolayısıyla Akdağmadeni, Çekerek ve Kadışehri ilçelerinde bütün okullar ile Yerköy ilçesinde ise köy okulları ile taşımalı sistemle eğitim veren okulların tatil 9 Ocak Çarşamba günü bir gün süreyle tatil edildiğini söyledi.

 

ZONGULDAK'TA EĞİTİME ARA
Zonguldak'ta yoğun kar yağışı sebebiyle okullara bir gün daha ara verildi. Okullar 9 Ocak 2013 tarihinde de tatil edildi.

Zonguldak'ta dün başlayan kar yağışı sebebiyle okullar bu gün tatil edilmişti. Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, İHA'ya yaptığı açıklamasında il genelindeki tüm okulların 9 Ocak 2013 tarihinde tatil edildiğini duyurdu. Kozlu, Kilimli, Merkez İlçe, Çaycuma, Devrek, Alaplı ve Ereğli'de okullara kar nedeniyle bir gün ara verildi.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum