2021 Yılı İLKSAN Yönetici Maaşları Ne Kadar?

2021 Yılı İLKSAN Yönetici Maaşları Ne Kadar?

2021 yılında İLKSAN yöneticileri ne kadar maaş alıyor?

 İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı(İLKSAN)'nın ilçe temsilciler seçimi Covid-19 salgını sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığınca ertelenmişti. Dolayısıyla haziran ayında yapılması planlanan il temsilcileri seçimi de ertelenmiş oldu.

 İLKSAN seçimleri ertelenmeden önce mevcut yönetim ve yönetime aday olan sendikalar arasında çekişmeli bir seçim kampanyası yürütülmüştü. Sandık üyelerinin birçoğu ise mevcut veya alternatif yeni bir yönetimi kabul etmiyor. Yapılan anketlerde İLKSAN üyelerinin büyük kısmı, sandığın lağvedilmesini savunuyordu.

 Sandığın lağvedilmesine gerekçe olarak, üyeliğin zorunlu olması, ikraz oranlarının yüksekliği, emeklilik başta olmak üzere evlenme, doğum vb. sosyal yardımların düşüklüğü ve İLKSAN yöneticilerinin yüksek maaş alması önde gelen sebepleri oluşturuyordu.

 Üyelerin de tepkisine yol açan İLKSAN yöneticilerinin 2021 yılı maaşları şöyle:

 

UNVAN2021 Net Maaş
Yönetim Kurulu Başkanı 25.042,50 TL
Yönetim Kurulu Üyeleri 17.887,50 TL
Denetleme Kurulu Üyeleri 10.732,50 TL

*Yolluk, yevmiye, huzur hakkı vb. ödemeler bu tutarlara dahil olmayıp, gerektiğinde ayrıca ödenmektedir.

 İLKSAN'da 1 yönetim kurulu başkanı, 1 yönetim kurulu başkan vekili ve 5 yönetim kurulu üyesiyle birlikte toplam 7 kişi bulunmaktadır.

 İLKSAN denetleme kurulunda ise 1 denetleme kurulu başkanı ve 2 denetleme kurulu üyesiyle birlikte toplam 3 kişi bulunmaktadır.

 İLKSAN YÖNETİM KURULU

Tuncer YILMAZ - Başkan

 Ömer İNAN - Başkan Vekili

 Uğur KILIÇ

 Hüseyin TORUN

 Ömür TULUNAY

 Atif ALA

 Okan ÇOBAN

İLKSAN DENETLEME KURULU

 İsa BARIŞ - Başkan

 Metin ŞEYHOĞLU - Üye

 Adnan BOYACI - Üye

 * Kurul, başkan, başkan vekili ve üye bilgileri İLKSAN'ın resmi web sitesinde alınmıştır.

 Yukarıda da görüldüğü gibi vergi, yolluk, yevmiye, huzur hakkı hariç İLKSAN'a yıllık maliyeti 1.974.780 TL olan bu üye ve başkanlar fotoğrafın bir tarafında bulunmaktadır. Fotoğrafın diğer tarafında ise eğitime yıllarını vermiş, emekli olmuş ve yılların emek ve birikimi bir yönetim kurulu başkanının 2 aylık maaşı kadar bile olmayan öğretmenler... Yüksek faiz ile ikraz kullanan, sadaka gibi sosyal yardım verilen, zorla parası alınan üyeler...

 İLKSAN'ın diğer problemlerini bir kenara bıraksak, sadece bu tablo bile İLKSAN'ı lağvetmek için yeterli bir sebep değil midir?

 Mebpersonel.com - Özel Haber

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum