2023 Alan Değişikliği Ne Zaman Yapılacak?

2023 Alan Değişikliği Ne Zaman Yapılacak?

2023 Alan Değişikliği Ne Zaman Yapılacak?

Alan değişikliği; öğretmenlerin branşlarını mezun oldukları bölüme uygun olan başka bir branşla değiştirmeleridir. Milli Eğitim Bakanlığa bağlı okullarda çalışan birçok kadrolu öğretmenin tercih ettiği alan değişikliği için gerekli açıklamalar için gözler bakanlığın resmi sitesinde. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen şartları sağlayan öğretmenler kontenjan sınırı kapsamında alan değişikliğine başvurabiliyor. Öğretmenler için farklı bir branşta çalışma imkânı sağlayan uygulama için gerekli açıklama Aralık ayında geliyordu. Fakat 2022 yılında zamanında gelmeyen açıklama Şubat ayında gelmişti. Alan değişikliği için geçen sene geç kalan Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sene ne zaman açıklama yapacağı merak konusu.

Alan Değişikliği Şartları Nelerdir?

Milli Eğitim Bakanlığı alan değiştirme ile ilgili bir kılavuz yayınlar ve işlemler bu kılavuza göre yapılır. Fakat alan değiştirebilmek için belirli şartlar vardır;

1. Alan değişikliğine başvuracak öğretmenin adaylığının kalkmış olması gerekir.

2. Atama yapılacak alanlarda norm kadro açığının bulunması gerekir.

3. Atamalar hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Hizmet puanları eşit ise öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana öncelik verilir.

Alan Değişikliği Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Alan değişikliği başvurularının ne zaman başlayacağına dair Milli Eğitim Bakanlığı tarafından takvim yayınlanmadı.

Takvim yayınlanır yayınlanmaz mebpersonel.com sitemizden ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

22 Yorum