8 ve 12. Sınıfların da Derhal Kapanması Gerekiyor

8 ve 12. Sınıfların da Derhal Kapanması Gerekiyor

Okullarda yüz yüze eğitim tamamen kapatılmalıdır.

 Geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir dizi tedbirler alınmış, okullar derhal kapatılarak çok doğru bir adım atılmıştı.

 Daha sonra alınan yanlış kararlarla okulların sürekli açılıp kapatılması maalesef akademik anlamda ciddi bir fayda sağlamadığı gibi vaka ve ölü sayılarında çok yüksek bir artış meydana getirmiştir.

 Okulların açık tutulması ile vaka sayılarının tavan yaptığı, salgında vaka artışının okulların yüz yüze eğitime açılmasıyla doğru oranda yükseldiği kesinleşmiştir. Salgının artmasında çok çok büyük bir pay okulların açık olmasına bağlıdır.

 Yüz yüze eğitimin başlatılıp tekrar kapanması ve bu sürecin bu şekilde devam etmesi sürdürülebilir ve faydalı bir uygulama değildir. 8 ve 12. sınıflar hariç diğer kademelerde yüz yüze eğitim ihtimali bu eğitim öğretim yılında neredeyse tükenmiştir.

 Vaka, ölü sayıları daha da artmadan, öğretmenler hayatlarını kaybetmeden, 2020-2021 eğitim öğretim yılında hiç bir surette yüz yüze eğitim yapılmamalı 8 ve 12. sınıflar da acil bir şekilde yüz yüze eğitime kapatılmalıdır.

 Mebpersonel.com - Özel Haber

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum