9 Ocak İstanbulda İki üniversitede kar tatili

9 Ocak İstanbulda İki üniversitede kar tatili

İstanbul Üniversitesi'nde kar yağışı nedeniyle 8 Ocak ve 9 Ocak tarihleri tatil edildi.

İstanbul'da etkisini gösteren olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinde bugün ve 9 Ocak 2013 tarihlerinde eğitime ara verildiği açıklandı.

İstanbul Üniversitesi'nin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün yapılacağı duyurulan 2. öğretim sınav ve derslerinin ileri bir tarihe ertendiği kaydedildi. Açıklamada, yarın (9 Ocak 2013) da üniversitede eğitime ara verildiği duyuruldu.

İstanbul'daki ilk ve orta dereceli okulların tatil edilip edilmeyeceğiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı

ANADOLU'DA DA KARIN ETKİLİ OLDUĞU İLLERDE OKULLAR TATİL

Öte yandan Kar yağışının etkili olduğu ve yolları kapattığı illerde de okullar tatil edildi. Hakkari'de, ilk ve orta dereceli okulların tatil süresi bir gün daha uzatıldı. Kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu Bitlis'te de okulların yarın da tatil edildiği açıklandı. Bitlis Valiliği ayrıca engeli ve hamile olan kadınlarında bir gün süreyle idari izinli sayılacağı bildirdi. Bitlis'te Eren Üniversitesi ve okullar, Hakkari ve Erzincan'da ise ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.