Ali Yalçın'dan il dışı iptal açıklaması

Ali Yalçın'dan il dışı iptal açıklaması

Ali Yalçın'dan il dışı iptal açıklaması

Ali Yalçın il dışı iptali ile alakalı sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

İşte Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın yaptığı açıklama:

1] MEB ile en son yaptığımız görüşmede gündeme taşıdığımız aşağıdaki konularda ivedi çözüm bekliyor eğitim öğretim başlamadan yer değiştirme ile ilgili taleplerin karşılanmasını istiyoruz.

2] İl dışı özür atamalarında atanamayan eğitim çalışanları için il/ilçe emri hakkı vererek memnuniyet sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı aynı hakkı il içinde aile bütünlüğü mazeretini sağlayamayan eğitim çalışanları için de tanımalıdır.

3] İl dışı isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunan ancak öngörülemeyen kira artışı ve hayat pahalılığı gerekçesi ile yer değiştirmekten vazgeçen eğitim çalışanlarına da bu hakli gerekce dikkate alinarak tayin iptal hakkı tanınmalıdır.

4] Atama takvimi sonuçlandırıldıktan sonra eğitim çalışanlarına bir fırsat daha verilmeli, norm kadro dahilinde ikinci il dışı hakkı tanınarak eğitim çalışanlarının memnuniyeti sağlanmalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

58 Yorum