Ara tatilde semineri tamamlayamayan öğretmenler için ek süre verilmelidir.

Ara tatilde semineri tamamlayamayan öğretmenler için ek süre verilmelidir.

Ara tatilde semineri tamamlayamayan öğretmenler için ek süre verilmelidir.

MEB'İN almış aldığı karar doğrultusunda 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılan ara tatil seminer çalışmaları ÖBA üzerinden öğretmenlerin okula gitmeden uzaktan eğitim ile gerçekleştirildi.

Mebpersonel.com sitemize gerek sosyal medyadan gerekse de mail ve whatsap kanalıyla ulaşan öğretmenlerden bazıları yaşanan teknik sorunlar yüzünden bazıları ise ÖBA yerine EBA üzerinden eğitim seminerlerine katıldıklarını buna benzer sebeplerden dolayı eğitime katılan bir çok öğretmenin sistem üzerinden eğitimi almadı şeklinde gösterilmiştir.

Ayrıca MEB tarafından EBA platformu üzerinden uzaktan eğitim olarak en az bir eğitimi tamamlamaları halinde mesleki çalışmalarını tamamlamış sayılacaklardır.” ifadesine yer verilmiş olmasına rağmen seminerleri tamamlayamayan öğretmenlerin ek ders konusuna açıklık getirilmemiştir.

Sonuç olarak yeni uygulanan bu sistemde yukarda sayılan nedenler başta olmak üzere buna benzer sorunları yaşayan öğretmenler için ÖBA sistemi üzerinden öğretmenlere bir ek süre verilip eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Mebpersonel.com olarak MEB yetkililerin bu konuda ek süre vererek mağduriyetlerini gidermesini beklemekteyiz

MEB Personel İnstagrama katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL İnstagram KANALI İÇİN: TIKLAYINIZ

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

48 Yorum