Bakan Özer'in vereceği müjde kariyer sınavlarının online yapılacağı müjdesi mi?

Bakan Özer'in vereceği müjde kariyer sınavlarının online yapılacağı müjdesi mi?

Bakan Özer'in vereceği müjde kariyer sınavlarının online yapılacağı müjdesi mi?

MEBPERSONEL.COM Özel Haber Bilindiği üzere Aralık ayı sonunda yayınlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu içerisinde uzman öğretmenlik ve Başöğretmenlik kariyer basamakları gelmişti.

Uzman öğretmen ve Başöğretmen olabilmek için belli bir süre öğretmenlik yapmak, eğitim videoları izleyip yapılacak olan sınavda başarılı olma şartı getirilmişti. Bunun yanı sıra lisans üstü diploması olanlar bu sınavlardan muaf olacaktı.

Eğitim camiası ise bu sınavdan rahatsız. Şartsız 10 yılını dolduran uzman, 20 yılını dolduran öğretmenlerin ise Başöğretmen olması yönünde görüş ve talep var.

Geçtiğimiz günlerde ise Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer katıldığı bir tv programında bu sınavın iptal edilmesi gibi bir durumun söz konusu olamayacağını belirtmişti.

Bunun yanında ise geçtiğimiz gün Van'da bir programa katılan Bakan Özer görüştüğü bir eğitimci ile kariyer sınavları konusunda önümüzdeki hafta bir müjde verileceğini söylemişti. (Haber için tıklayın) Fakat yukarıda bahsettiğimiz gibi sınavın iptal olmayacağını söyleyen Bakan Özer acaba ne gibi bir müjde verecek?

Müjde haberi sınavların online olarak yapılması mı? Bu haberden sonra kamuoyunun beklentisi bu yönde oluştu.

Önümüzdeki günlerde bu sorunun cevabını göreceğiz.

Sizce böyle bir uygulama doğru olur mu?

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

84 Yorum