Başbakan Yok Dedi Ama 300 Öğretmen Hala Şubat'ta Atama Bekliyor! Çünkü!..

Başbakan Yok Dedi Ama 300 Öğretmen Hala Şubat'ta Atama Bekliyor! Çünkü!..

ŞUBATTA 300 BİN ÖĞRETMEN ADAYI BAŞBAKANDAN ATAMA MÜJDESİ BEKLİYOR.

"Ataması yapılmayan öğretmenler olarak en geç Şubat ayında 30 BİN ek öğretmen ataması istiyoruz. Yüz binlerce öğretmen ve onların aileleri elleri bağrında Başbakanımızdan gelecek müjdeyi bekliyorlar. Bu kadar insanın talebi ve isteği kesinlikle göz ardı edilmemeli, AK Partinin yönetim anlayışında yüz binlerce öğretmeni ve onların aileleriyle birlikte milyonlara ulaşan bir kitleyi mağdur etmek olmamalı, bu yüzden en kısa zamanda Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. Bu talebin Sayın Başbakanımıza ulaşacağını ümit eder, saygılarımı sunarım.

Öğretmenler 30 bin atamaya gerekçe olarak şu maddeleri sıralıyorlar:

 

1. 127 bin öğretmen açığı bulunması.

2. Ücretli öğretmenlik ile kaliteli ve nitelikli bir eğitim sürdürülemez.

3. Sınavın geçerlilik süresi 2 yıldan 1 yıla düşürülmesi. Daha önceki atamalarda birkaç kez kullanılan KPSS puanlarının bu yıl sadece bir defa kullanılması.

4. Her yıl yapılan şubat ataması neden bu yıl yapılmak istenmemesi.

5. Resmi organların atama yeterliliğine sahip olan öğretmen yok ki alım yapalım sözlerine karşılık 270 bin işsiz öğretmenin bekliyor olması ve birçoğunun 80 ve üzeri puanlara sahip olması."


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

104 Yorum