Eğitim Engel Tanımıyor

Eğitim Engel Tanımıyor

Konya Bozkır ilçesine bağlı Pınarcık Köyünde yaşayan fiziksel engelli Fatma Ölmez (33) ve Hediye Ölmez (31) kardeşler okuma-yazma kurslarının birinci ve ikinci kademesini tamamlayarak belgelerini aldılar.

Daha önce Okuma-Yazma kursunun birinci kademesini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını Halk Eğitim Merkezi Müdür yardımcısı Mehmet Hulusi Çelebi'den alan Ölmez kardeşler, okuma-yazma kursunun ikinci kademesini de başarıyla tamamlayarak belgelerini Konya Bozkır İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Memiş Akbulut'tan aldılar.
Okuma yazma öğrenen kardeşlerden Hediye Ölmez, ''Okuma yazma öğrenmekten kardeşimle beraber çok mutluyuz. Başarı belgemizi Sayın müdürümüzün vermesi, bizlerin bu mutlu gününde yanımızda olması ayrı bir gurur ve sevinç kaynağımız olmuştur'' dedi.
Konya Bozkır İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Memiş Akbulut engelli olmanın okuma ve yazmaya engel olmadığını, yeter ki azimli ve gayretli olunsun diyerek, birinci ve ikinci kademe kursunu başarıyla tamamlayan Fatma Ölmez (33) ve Hediye Ölmez (31) kardeşleri tebrik etti.
Okuma-Yazma kursunun birinci ve ikinci kademesini de başarıyla tamamlayan Fatma Ölmez (33) ve Hediye Ölmez (31) kardeşler başta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkilileri olmak üzere, her hafta sonu evlerine gelerek kurs veren öğretmenlerine teşekkür ettiler.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.