Ek ders ödemeleri bazı il ve ilçelerde neden geç yatıyor?

Ek ders ödemeleri bazı il ve ilçelerde neden geç yatıyor?

Ek ders ödemeleri bazı il ve ilçelerde neden geç yatıyor?

Öğretmenlerimizden gelen mesajlar doğrultusunda bazı il ve ilçelerde ek derslerin zamanından sonra yatırılması hatta bunu alışkanlık haline getiren il ve ilçelerin olduğunu tespit ettik.

Hali hazırda ekonomik sorunlar varken, kredi, ev kirası, kart borcu, ödemeler vs derken öğretmenlerimiz bütçesini ayarlarken zorluk çekmekte.

Konu hakkında bazı yerlerde tepki gösterilmesine rağmen ise sonuç alınamamakta. Kurumlar topu birbirlerine atmakta.

Aynı ülkede ya da ilde olmasına rağmen bazı yerler düzenli olarak belki ayın 2'si belki de 5'inde yatırmasına rağmen bazı yerlerde ise bu durum değişmekte ana maaş gününe yakın zamanlara kadar uzamakta.

Öğretmenlerimiz ise bu durum karşısında yukarıda belirttiğimiz sorunları yaşamakta.

Bu durumun düzeltilmesi hususunda çalışmalar şart.

Sebeplerin araştırılması ve de çözüm yollarının bulunması il ve ilçeler arasında yaşanan bu adaletsizliği gidermesi yetkililerden bekleniyor.

Aksi takdirde a ilinde ya da ilçesinde görev yapan bir öğretmenler ile b ilinde ya da ilçesinde görev yapan öğretmenler arasında bir adaletsizlik durumu ortaya çıkmakta.

Çoğu ilçelerimiz bayramdan önce ek dersleri yatırmasına rağmen hala bu saate kadar bu ödemeyi gerçekleştirmeyen ilçelerimiz var maalesef.

Şimdi size soruyoruz burada kim haklı kim haksız?

MEB Personel İnstagrama katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL İnstagram KANALI İÇİN: TIKLAYINIZ

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

23 Yorum