banner476

'Evli öğretmenler' orta illerde buluşacak

MEB, evli öğretmenleri bir araya getirmek için "orta il" formülünü uygulayacak. Aynı ilde bir araya gelemeyen karı-koca öğretmenler boş kadronun olduğu en yakın orta bir ilde bir araya getirilecek

Meb Personeli 28.01.2015, 08:03 28.01.2015, 08:08
'Evli öğretmenler' orta illerde buluşacak
 CEYDA KARAASLAN
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), karı-koca öğretmenleri bir araya getirmek için "orta il" formülünü hayata geçiriyor. Aynı ilde bir araya gelemeyen karı-koca öğretmenler boş kadronun olduğu en yakın orta bir ilde bir araya getirilecek. Aynı uygulama il içinde ilçelerde de uygulanacak. Örneğin biri İstanbul'da diğeri Van'da olan öğretmen karı koca İstanbul'da buluşmak isterse, ancak bu ilde boş yer yoksa her ikisinin daha orta bir şehre ataması yapılacak. Öğretmen eşlerin her ikisi de İstanbul'a en yakın Edirne, Bursa, Tekirdağ ya da Balıkesir gibi illere tayin edilecek.

3 YIL ŞARTI GELİYOR

630 bin evli öğretmen kadrosunun bu yıl yüzde 98'inin tayini yapıldı. Ağustos ayından itibaren eşleri özel sektörde çalışan öğretmenlerin atanması için 3 yıl şartı aranacak.

 Sabah
Yorumlar (2)
muaz 6 yıl önce
yetmez özel sektöre 10 yıl şartı getirin! siz zorlaştıransınız! bu apaçık ortadadır. ama seçimlerde bunların karşılığı olacaktır.
türker 6 yıl önce
az değilmi 15 sene yapın böyle sacmalık görülmüş bişey yazık... evlilik başka bahara kaldı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@