Goncalı minikler trafik eğitimi aldı

Goncalı minikler trafik eğitimi aldı

Özel Gonca Anaokulu, öğrencilerine, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis ve Trafik Tescil Müdürlüğü aracılığıyla trafik eğitimi verdi. Trafik işaretlemelerinden yaya üst geçitlerine, trafik ışıklarından yaya geçitlerine kadar...

Özel Gonca Anaokulu, öğrencilerine, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis ve Trafik Tescil Müdürlüğü aracılığıyla trafik eğitimi verdi.

Trafik işaretlemelerinden yaya üst geçitlerine, trafik ışıklarından yaya geçitlerine kadar her türlü ayrıntının düşünüldüğü minyatür salonda, öğrenciler, hem teorik olarak ders gördü hem de akülü arabalarla uygulamalı olarak eğitim aldı. Trafik işaret levhalarının yer aldığı sınıfta, sinevizyon eşliğinde verilen dersle başlayan eğitim programı ile şimdiden geleceğe hazırlanan minik sürücüler, akülü arabalarla yaptıkları turdan ise büyük keyif aldı.

Eğitimde, çağdaş yaklaşımda trafik, güvenli trafik ortamı, trafikteki en büyük tehlike, emniyet kemeri kullanımı, yayaların denetimi, bisiklet, motorlu bisiklet ve motorsiklet kullanım kuralları, alkolün ev etkileri anlatıldı. Bunun yanında, sinevizyonda kazalar canladırılırken, kaza sonrasında ve başka hallerde ilk yardımın nasıl yapılacağı anlatıldı. Eğitimi büyük ilgiyle takip eden öğrenciler, çeşitli sorular yöneltti.

Trafik kurallarının küçük yaştan itibaren verilmesi gerektiğinin altını çizen Özel Gonca Anaokulu Müdürü Müdürü Şenol Göçmen, bu amaçla trafik eğitimi düzenlediklerini söyledi.
Eğitimde, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis ve Trafik Tescil Müdürlüğü'nün katkılarını gördüklerini açıklayan Göçmen, “Çocuklar, hem öğrendiler hem zevkli bir gün yaşadılar.” dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.