Hizmetliler 1 Defaya Mahsus Sınavsız Memur Olmalıdır

Hizmetliler 1 Defaya Mahsus Sınavsız Memur Olmalıdır

Hizmetliler 1 Defaya Mahsus Sınavsız Memur Olmalıdır

TEÇ-SEN Milli Eğitim Bakanlığı merkez/taşra teşkilatı okul ve kurumlarında yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan eğitim çalışanlarının bir defaya mahsus olmak kaydıyla sınav olmaksızın memur kadrolarına geçirilmesi talebiyle T.C. Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığına yönetmelik değişikliği için resmi başvurumuzu yaptı!


Sendika yazısında başvurusuna esas olan nedenleri 1-Görevde yükselme sınavlarının ne zaman yapılacağının genel olarak belirsiz olması, 2- Bakanlığın kendi yönetmeliğinde yazan "Sınavlar 2 yılda bir yapılır." Hükmünü uygulamaması, 3- Eğitimlerini tamamlayan binlerce eğitim çalışanının kariyer için bekletilmesi, 4- 652 DMK'da yerini bulan kariyer ve liyakat ilkesinin zedelenmesi, 5- Sınavlara ve sınav öncesi yapılan eğitimlere yapılan harcama kaleminin yüksek olmasıdır, şeklinde açıkladı. memurlarbiz


Yazıda ayrıca "okul ve kurumlarda yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan eğitim ve kamu çalışanlarının 1 defaya mahsus olarak sınavsız memur kadrolarına geçirilmesi için T.C Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığınca, 657 Devlet Memurları Kanunu'nun 71.maddesi gereğince Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yetki verilmesi ve gerekli yönetmelik değişikliğinin yapılması haklı bir istek ve talep olmaktan öte bir zorunluluk haline gelmiştir."denildi.


Teç-Sen Genel Merkezi


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.