Kar Tatili Nedeniyle Ek Ders Ücretlerinde Kesinti Yapılamaz

Kar Tatili Nedeniyle Ek Ders Ücretlerinde Kesinti Yapılamaz

Kar Nedeniyle Eğitime Ara Verilen Yerlerde Ek Ders Ücretlerinde Kesinti Yapılamaz

 

Kar yağışı nedeniyle Malatya, Nevşehir, Sivas, Bursa, Bingöl, Bitlis, Ardahan, Tunceli, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Ağrı, Bingöl, Gümüşhane, Hakkari, Muş'ta 1, Tunceli ve Kars'ta ise okullar kar nedeniyle 2 gün tatil edildi.

Bu il ve ilçelerde ilk ve orta dereceli okullarda idari kararla eğitime ara verildiği ve bu suretle bu kurumlarda çalışan personelin idari izinli sayıldığı bilinmektedir.


01.06.2012 tarihli ve 28310 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 29.05.2012 tarihli ve 2012/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı'nın; “Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller” başlıklı 24'üncü maddesinde; “1.9.2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar” hükmü yer almaktadır.
Eğitim-Bir-Sen'in Toplu Sözleşme kazanımlarından olan söz konusu karar gereği; kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilen il ve ilçelerde görev yapan eğitim kurumu yöneticileri ile öğretmenlerin, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacakları için ek ders ücretlerinde herhangi bir kesinti yapılmadan ödeme yapılması gerekmektedir.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum