Kariyer sınavları kabine gündeminde

Kariyer sınavları kabine gündeminde

Kariyer sınavları kabine gündeminde

Mebpersonel.com özel haberi

Bilindiği üzere öğretmenlik meslek kanunuyla birlikte uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik kariyer basamakları öğretmenlik mesleğine kazandırıldı. 10 yılını dolduran uzman öğretmen, 10 yıl uzman öğretmenlik yapmış öğretmenlerimiz ise başöğretmen olabilecek. Tabi eğitim videolarını izledikten sonra. Bunun yanında yapılacak olan sınavda 70 puan ve üzeri alıp başarılı olma şartı var. Lisans üstü eğitime tabi olan öğretmenlerimiz bu sınavdan muaf olacak.

Fakat öğretmenlerimiz sınavların olmasına tepkili. Günlerdir sosyal medya üzerinden bu konu hakkındaki taleplerini dile getiriyorlar. Yarın kabine toplanıyor ve de kabinede kariyer sınavlarını Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in dile getirmesi bekleniyor. Kabinede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletilecek bu meselenin ardından açıklama yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu. Mahmut Özer önümüzdeki hafta için konuyla alakalı bir müjde verileceğini söylemişti. Bu söylemin ardından gözler kabine toplantısına çevrildi. Yeniden bir değerlendirme olacak mı hep birlikte göreceğiz.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

97 Yorum