banner476

Mağdur Olan Öğretmenler..

Mağdur Olan Öğretmenler..

Meb Personeli 02.07.2014, 18:51 02.07.2014, 18:52
Mağdur Olan Öğretmenler..
 - 2010 Zorunlu Hizmet Affıyla hiç zorunlu hizmetini yapmamış,tabiri caizse doğu-güneydoğu yüzü görmemiş öğretmenlere af getirildi.Doğudaki öğretmenler MAĞDUR edildi.
- Sözleşmeli- Kadrolu öğretmen ayrımı getirildi,Öğretmenler odasında bile öğretmenler ikiye bölündü.Öğrenciler bile ‘Öğretmenim sözleşmeli misiniz, kadrolu musunuz? Sorularını sorar hale geldi.Kasım ayında sözleşmeli olarak görevlendirdikleri öğretmeni Mart ayında kadrolu atadılar.Eğitim-öğretimin ortasında hem öğretmeni,hem öğrenciyi MAĞDUR ettiler.

- Eşlerin aynı ile gitmesini sağlayan İl-İlçe Emri kaldırıldı.Eşlerin bir çoğu aynı ile gönderilmedi.Eşler ve çocukları MAĞDUR edildi.

- 4+4+4 sistemi hiçbir altyapısı,pilot uygulaması olmadan bir anda getirildi.Neden 1+5+3+4 değil dediğimizde ‘4+4+4 kulağa daha hoş geliyor’ denildi.Okula başlama yaşını 60 aya indirerek çocuklarımızın 1.sınıflarda  %80 oranında başarısız olmasına % 60 oranında altına kaçırmasına neden olundu.Çocuklarımız MAĞDUR edildi.

- 4+4+4’ e ani geçiş ile on binlerce sınıf öğretmenini norm fazlası oldu.Bu fazlalığı eritmek için hiç bir yan alan,eğitim olmadan Zihinsel Engelliler ve Teknoloji Tasarım Öğretmenliğine geçişler oldu.Eşler bile aynı ile gidebilmek için alan değiştirmek zorunda kaldılar.4+4+4 ile birlikte öğretmen atamalarında Sınıf Öğretmeni ataması yok denecek kadar az oldu.Hem mecburiyetten alan değiştiren öğretmenler,hem de atama bekleyen öğretmenler MAĞDUR edildi.

- Özellikle sınıf öğretmenleri doğuda çakılı kaldılar.İl dışı atamalarında bir çok il hiç kontenjan açmazken açan iller ise göstermelik 3-5 tane en kötü yerleri açtılar.Zorunlu hizmetini 2-3-4 kere yapmasına rağmen bırakın memleketini yakınına bile gidemeyen sınıf öğretmenlerini,eşlerini,çocuklarını MAĞDUR ettiler.

- Öğretmenlerin itibarı kalmadı.Sürekli öğretmenleri küçültücü açıklamalar yapıldı.Okullarda disiplin diye bir şey kalmadı.Öğrenci,veli öğretmeni sürekli tehdit eder,öğretmene şiddet uygular pozisyona geldi.Öğretmenler artık öğrencileri tarafından öldürülecek duruma geldi.Öğretmenler MAĞDUR edildi.

- Eğitimcilerin eğitim alması engellendi.Yüksek lisan yapan öğretmenler MAĞDUR edildi.

-Yönetici atamalarına sözlüler getirildi.Kazanılmış haklar ellerden alındı.4.yılını dolduran idareciler görevlerinden alındı.Torpil ve yandaş sendika devri geldi.Yandaş sendikadan olmayanlar MAĞDUR edildi.

Daha onlarca madde yazmak bakanlığımız sağ olsun mümkün.En çok bakan değişmesine rağmen bence işini en iyi yapan bakanlık Mağdur Etme Bakanlığı’dır.Bütün bunlara rağmen merak ediyorum velilerden,öğrencilerden,öğretmenlerden MAĞDUR OLMAYAN VAR MI?

  Mehmet Alper ÖĞRETİCİ
AES PATNOS İLÇE BAŞKANI
Yorumlar (8)
Zihniyete bak.. 6 yıl önce
yine sınıfçıları haber yapmak için farklı bi başlık atmışsınız,girişte saçma bir kaç konu,gelişme ve sonuçta aynı tantana yine..bi şeyleri değiştirebileciğinizi mi zannediyorsunuz siz ? 1+5+3+4 ne arkadaş ya iyice saçmalamaya başladınız.bu site sınıfçıların olmuş arkadaşlar herkesi boykota çağırıyorum branşçılar girmeyelim tıklamayalım
becayiş 6 yıl önce
becayiş ve yanalana geçiş hakkı istiyoruz.
Branşçınn da sınıftan atanma hakkı olsun 6 yıl önce
ben bir branş öğretmeni olarak sınıfa atanmak istiyorum bu hak bize verilmelidir.ya da yan alan lafı tamamen kaldırılmalıdır.mahşere kadar.yok öyle bedavadan atanmak herbranşta yığılmalar var,sayın sınıfçı site sorumlusu,sürekli böyle haberleri yapıp da boş yere umut vermeyin arkadaşlara çünkü boşşşşşşşşş
burhan 21 6 yıl önce
fun açıklanan il dışı atama iptalınde kısmı ıptal kararı verıldı yanı çifte standart uygulanıor ... iptal için dilekçe ıle başvurduğumda zorunlu çalışma yukumluluer ıptal edilmelez diye dilekçemı almadılar... iptal ediliorsa isteyen herkesın ıptal edilmesi gerek
öğretmen 6 yıl önce
branşımız ne olursa olsun hepimiz öğretmeniz sınıfçı tabiri branşçı tabiri hiçte hoş olmayan kelimelrdir.birbirimizze sahip çıkıp saygı göstermeliyiz.branş öğretmenleri veya sınıf öğretmenleri sorunların sebebi olarak birbirlerini suçlamaktan vazgeçmemeliler bu sorunların sebebi öğretmenler değil , tıkanan milli eğitim sistemidir.sınıf öğretmenleri yeni uygulanan sistemde büyük sorunlar yaşıyor,il içi ve il dışında yer değiştiremiyor ve yıllarca zorunlu bölgede çakılı kalıyor
kemal 6 yıl önce
yıılar önce birinci bölgede çalışan öğretmenler 3 yılını doldurunca rotasyona tabi oluyordu ve zorunlu hizmet görvine geliyordu,boşalan yerlere zorunlu hizmetini yapan öğretmenler yer değiştiriyordu.ama iki kere yapılan zorunlu hizmet afffı ve sözleşmeli öğretmenlerin olduğu yerde kadroya geçirilmesi yeni eğitim sistemi öğretmenlerin yer değiştirmesini zorlaştırdı hatta zorunlu hizmeti afedilen öğretmenlerin zorunlu hizmetini zaten yıllardır çakılı kalan öğretmenler çekti..rotasyon afffı süresi,z değildi 2010 kadardı bu yıl rotasyon olması gerekiyordu.
tekin 6 yıl önce
il dışı tayinlerde sınıf öğretmenlerinin yaşadığı haksızlıklar acil çözülmesi gereken bir konu olmasına rağmen hiçbir yetkilinin umrunda değil. neyse ki ilahi adalet var ve o gün hesap eksiksiz görülecek
hikaye anlatıyorsun 6 yıl önce
kimse mecburiyetten alan değiştirmedi,o sizin safsatanız,sınıf öğretmenleri 26 krediyle 612 saat başarıyla yan alanlarına geçmişlerdir,bizim bu hakkımızı savunacağınıza lafonteinden hikaye anlatıyorsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@