Maliye Bakanı açıkladı: Öğretmenlere maddi iyileştirme mi geliyor?

Maliye Bakanı açıkladı: Öğretmenlere maddi iyileştirme mi geliyor?

Maliye Bakanı açıkladı: Öğretmenlere maddi iyileştirme mi geliyor?

Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Chp lideri Kemal Kılıçdaroğluyla girdiği diyalogta Eyt ve öğretmenlerle alakalı çalışmaların uzun süredir devam ettiğini açıkladı.

Maliye Bakanı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada: ''Sayın @kilicdarogluk , bizim panikle yaptığımız hiçbir işimiz yok, sadece sizin rol kapma girişimlerinizi deşifre ediyoruz. 27 Temmuz’dan bu yana Adalet Bakanlığımızla birlikte dar gelirli vatandaşlarımıza dönük devam eden çalışmalarımız kamuoyunun zaten malumudur. Sizin de çok iyi bildiğiniz üzere EYT ve Öğretmenlerimiz konusunda da ilgili bakanlıklarımızla koordineli çalışmalarımız uzun süredir devam ediyor. Anlaşılan bizi yakından takip ediyorsunuz. Bizi izlemeye devam edin.'' ifadelerinde bulundu.

Maliye Bakanlığının öğretmenlerle ilgili çalışması ne? Söz konusu bakanlık Maliye Bakanlığı olduğuna göre maddi bir durum söz konusu olduğu kesin. Öğretmen maaşlarının düşük olduğu, gerekli refahı karşılamadığı kamuoyunun ortak paydası. Bu konu hakkında bir çalışma mı yapılıyor? Önümüzdeki haftalarda bu sorunun cevabını göreceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

48 Yorum