MEB Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik ,Öğretmenler ile ne zaman ilgilenecek..

MEB Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik ,Öğretmenler ile ne zaman ilgilenecek..

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik Öğretmenler ile ne zaman ilgilenecek..

Bakan Mahmut Özer'in göreve başlamasından sonra MEB Personel Genel Müdürlüğüne 01.07.1958 Rize Güneysu doğumlu, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik atandı.

1 Milyondan fazla Öğretmen ve atanmayı bekleyen yüz binlerce öğretmen düşünüldüğünde MEB Personel Genel Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığının en stratejik ve en yoğun olan birimidir. Böylesine önemli olan bu birimde 63 yaşında olan Fehmi Rasim Çelik'e Allahtan sağlıklı uzun ömürler dilerken 2 yıl sonra 65 yaştan dolayı zorunlu olarak emekli olacaktır.

MEB Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik'in görev süresince performansına bakacak olursak ve geçmiş dönemler ile karşılaştırdığımız da şu ana kadar Öğretmenlere yönelik bir açıklamasının olmadığı gibi sorunlara çözüm noktasında bir katkı sağlayamadığını görmekteyiz.

Öğretmenlerin ikinci il dışı talepleri ,özür grubu atamalarındaki aksaklıklar ,yönetici atamalarında yaşanan sorunlar ve özelikle aylardır yaklaşık 3.000 bin öğretmenin alan değişikliği takvimi beklemesine rağmen bir açıklamam bile yapılmaması, 2020-2021 KPSS puanı ile 15 bin öğretmen ataması yapılması kararı ve 15 bin öğretmen atamasında ki kontenjan dağılımında ki adaletsizlikleri düşünürsek MEB Personel Genel Müdürün daha aktif ve çözüm odaklı olması gerekmektedir fakat şu ana kadar bu konuda sınıfta kalındığı açıkça ortadadır.

Sayın Genel Müdürün yıllardır Genel Müdürlük hayalini kurduğunu ve sonuçta da hangi referanslar ile Genel Müdür olduğu konusuna ise daha sonra ki haberlerimizde yer vereceğiz.

Sonuç olarak Genel Müdürün, Bakan Mahmut Özer'e şu ana kadar ayak uyduramadığı açıktır ve Muallim Naci'nin dediği gibi "Marifet iltifata tabidir" MEB Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik Öğretmenler ile ilgili sorunları çözüm noktasındaki çabaları olursa bu sayfamızda yer bulacaktır...

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum