MEB'de olayları sorun yumağı haline getiren MEB Bakan Yardımcısı Görevden Alınıyor.

MEB'de olayları sorun yumağı haline getiren MEB Bakan Yardımcısı Görevden Alınıyor.

Göreve geldiği günden bu yana eğitim ile ilgisi olmayan ve MEB'de olayları sorun yumağı haline getiren MEB Bakan Yardımcısı görevden alınıyor.

MEB Bakan Yardımcılığı görevine geldiği günden beri Milli Eğitim Bakanlığını karıştıran, görev süresince bir kaç defa dışında Öğretmenler odasına uğramayan Milli Eğitim Bakanı olmak için Ziya Selçuk'un başarılı olmasını istemeyen Reha Denemeç nihayet görevden alınıyor.

Reha Denemeç'in MEB sitesinde bulunan özgeçmişini incelediğimizde eğitim ile ilgisi olmadığı açık bir şekilde ortada Özel Sektör deneyiminde de Başak Sigorta yönetim kurulu üyeliği, İstanbul Holiday Inn ve Crowne Plaza Otelleri'nin sahibi olan Ataköy Otelcilik A.Ş.'nin yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2001 yılında, Türkiye'de ve Orta Asya'da farklı alanlarda yatırımları olan bir holdingin enerji grubunda üst düzey yönetici olarak çalıştığını göz önünde bulundurulsak Reha Denemeç'in Milli Eğitim Bakanlığını bir fabrika gözü ve ya bir otel işletmesi olarak baktığını söyleyebiliriz.

Bakanlık koridorlarında geçmiş bakanların görev sürelerini hesaplayarak kendisinin istatistik bilgisine göre MEB Bakanların görev sürelerinin ortalama olarak 2 yıl olduğunu ifade her ortamda ifade eden ve Bakan Ziya Selçuk'un da görev süresinin sonuna geldiğini ve Bakan Ziya Selçuk’tan sonra MEB Bakanı olacağını dair bu hesaplaması idilden dile aktarılmaktadır.

Reha Denemeç görev süresince de adeta kendini Bakan yerine koymaktadır ki son olarak ta Bakan Ziya Selçuk tarafından ataması yapılan daire başkanını göreve başlatılmaması için Genel Müdüre talimat vermesi ile gündeme gelmesinden sonra ilgili genel müdür Bakan Ziya Selçuk tarafından görevden alınmıştı..

Ek öğretmen atamaları yapılmamasından memnun olan bir MEB Bakan Yardımcısı düşünün neden mi? çünkü ek atamalar yapılmadığında Bakan Ziya Selçuk’un eleştirileceği için....

Reha Denemeç konusunda yazacak sayfalarca bu benzer konular mevcut Bakan Ziya Selçuk’un istifasın gündemde olduğu bir dönemde Bakan Ziya Selçuk’un istifasın kabul edilmediğini Bakan Ziya Selçuk’un istifası kabul edilmedi haberimizde siz değerli ziyaretçilerimize aktarmıştık.

MEB'de bu kadar karışıklığın en büyük sebeplerinden biri olan Bakan Reha Denemeç'in çok kısa bir sürede görevden alınacağı ve Bakan Ziya Selçuk’un önerdiği başka bir ismin Bakan Yardımcılığı görevine gelmesi bekleniyor....

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum