Mesleki liselerinde görevli öğretmenlerin şeflik ve koordinatörlük ücretleri ödenecek mi?

Mesleki liselerinde görevli öğretmenlerin şeflik ve koordinatörlük ücretleri ödenecek mi?

MEB dün yayınladığı resmi bir yazıyla uzaktan çalışmasını sürdürecek idarecilerin ek ders ücretlerinin tam ödeneceğini duyurdu. Peki Mesleki liselerinde görevli öğretmenlerin şeflik ve koordinatörlük ücretleri ödenecek mi?

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreciyle birlikte tüm kademelerdeki eğitim öğretim tam zamanlı olarak uzakta eğitime geçti. Tüm eğitim öğretim faaliyetleri bu süreçte EBA platformu ve EBA TV kanalları üzerinden yürütülecek.

Ayrıca bu süreçte öğretmenler ve idareciler okullarda bulunmayacaklar. 

İdareciler ek ders ücretlerini tam alacak

Bakanlık İdarecilerin de tam kapanma sürecinde uzaktan çalışacaklarını, uhdelerinde bulunan görevleri uzaktan yürüteceklerini ve ek ders ücretlerini tam alacaklarını duyurdu.

Mesleki liselerinde görevli öğretmenlerin şeflik ve koordinatörlük ücretleri ödenecek mi?

Bu açıklamadan sonra meslek lisesinde görev yapan binlerce koordinatörlük görevi bulunan öğretmen ve alan şefi görevlerini ek ders karşılığı yöneten öğretmenler de kendilerine bu görevler karşılığında ödenen ek ders ücretlerinin ödenip ödenmeyeceğini merak etmeye başladı.

Gelen bilgilere göre bazı okullarda 30 Nisan tarihinde şeflik ve koordinatörlük görevi yürüten öğretmenlerin ek ders ücretlerinin kesildiği iddia edildi.

Umarız ki Mili Eğitim Bakanlığı bu ile ilgili olarak resmi bir yazı yayımlar ve normalde şeflik ve koordinatörlük görevlerini ek ders karşılığında icra eden öğretmenlerin tam kapanma sürecinde ek ders ücretlerinin ödenmesi talimatını okul müdürlüklerine verir.

mebpersonel.com/özel

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.