MKYK'da gündem Milli Eğitim Bakanlığı: Peki ya aile birliği durumu?

MKYK'da gündem Milli Eğitim Bakanlığı: Peki ya aile birliği durumu?

MKYK'da gündem Milli Eğitim Bakanlığı: Peki ya aile birliği durumu? Konu hakkında talep var.

Bugün toplanan Ak parti mkyk gündeminde ağırlıklı olarak Milli Eğitim Bakanlığı hususunda sorun ve konuların görüşüldüğü belirtildi. Eşi özelde veya diğer bakanlıklarda çalışan öğretmenlerimiz ise var olan uygulamada çeşitli sorunlar yaşıyorlar.

Bu durumdan muzdarip öğretmenlerimizin ise bir talebi var:

Sayın Bürokratlarım,
Biz sözleşmeli öğretmenler olarak "Aile birliğimizin" sağlanmasını talep ediyor ve sizlerin de bu sese kulak vereceğine inanıyoruz.
Bizde mevcut durum şöyle ki: 3-4 yıl eş durumu yapamıyoruz hatta bu bazen daha fazla bile sürebiliyor bizler artık maddi boyutunu geçtik, okullarda öğrencilerimize ailenin kutsallığından bahsederken bizlerin eşinden ve çocuğundan kilometrelerce uzakta olduğunu düşünmek bizleri ruhen zedeliyor ve üzüyor. Amacımız bulunduğumuz yerden kurtulmak değil sadece ailemiz ile aynı çatı altında yaşamaktır. Sizler de takdir edersiniz ki her ikisi sözleşmeli öğretmenlere 1 yıl sonra eş durumu verilirken eşi özelde veya başka bir kurumda çalışan sözleşmeli öğretmenlere 3 4 yıl sonra veriliyor bu hak. Bu durum ayrıştırmaya sebep olmakta ve bizleri oldukça etkilemektedir. MKYK toplantısında en çok MEB 'e yönelik konulara değinmeniz bizlere bir ümit oldu ve en elzem konulardan biri Aile birliğimizin sağlanması çocuklarımızı aynı çatı altında büyütebilmektir. Sesimize kulak vermenizi diliyoruz. Hem atama bekleyen meslektaşlarımıza hem de aile birliği bekleyenlere bir müjde bekliyoruz. Yeni yapılacak olan atama ile yerimizin kolaylıkla dolacağı bu sayede hem atama bekleyen meslektaşlarımız hem de bizler çok mutlu olacağız. Size güvenimiz tam
Saygılarımla..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum