Öğretmen maaşlarına 3.500 Tl  Seyyanen Zam

Öğretmen maaşlarına 3.500 Tl Seyyanen Zam

Öğretmen maaşlarına 3.500 tl Seyyanen

Öğretmenlerin seyyanen zam isteği twitterda #Öğretmene3BinTLZam hashtagi ile Türkiye gündeminde.

Öğretmenler Öğretmene3BinTLZam hashtagi altında en az öğretmen maaşına 3.500 Tl seyyanen zammın neden yapılması gerektiği yönünde mesajlar atmakta.

İşte Öğretmen maaşlarına seyyanen zam içi atılan o mesajlardan bazıları .

*Doktora 5 bin, uzman öğretmene bin lira zam vererek hiçbir sorunu çözemezsiniz. Memur enflasyon altında ezilirken, dolar kuru her an yükselirken acilen öğretmelere 3 bin 500 Türk lirası seyyanen zam yapılarak yanlış düzeltilmelidir.

*Yıllarca en düşük maaş almak için okumadık biz! Gençliğimizi verdik. Yetmedi bir sürü sınava ve mülakata girdik. Kimsenin gitmediği yerlere sevinçle gittik. Aldığımız maaş 5 bin. 400 dolar etmiyor!!!Bu mu yani Öğretmenlere verilen değer !

*Maaşla kredi, faturalar arasında köprü görevi görmek istemiyoruz.

* Öğretmene3BinTLZam eve ve daha birçok gıdaya zam geldi ve gelmeye de devam ediyor. Öğretmen maaşı bu zamlar karşısında erimiş durumdadır

ffichrowyagcirs.jpeg

*Bizler bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? Doktoru da hakimi de hizmetliyi de mühendisi de biz yetiştirmiyor muyuz? Zam almak için sınav olması ne demek sınav kazanamayan zam alamayacak ne demek. Doktora zam verirken sınav mı var ?Geldiğimiz durum çok acı !

MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

63 Yorum