Öğretmenler il dışı tayin iptali istiyorlar

Öğretmenler il dışı tayin iptali istiyorlar

Öğretmenler il dışı tayin iptali istiyorlar

Öğretmenlerimiz il dışı tayin iptali istiyorlar. Bu konu hakkında sitemize yüzlerce mesaj mail yoluyla iletildi. Öğretmenler mağdur olduklarını belirterek il dışı iptali istiyorlar. Yüksek kiralar ve maddi koşullar çerçevesinde sorunlar yaşadıklarını söyleyen öğretmenlerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da il dışı tayinlerinde iptal hakkının verilmesini istiyorlar. İşte bize gelen maillerden bir tanesi:

''Merhabalar, bu yıl yapılan öğretmenlerin il dışı tayinlerinde bir çok öğretmen mağdur oldu. Tercih zamanında verilen kısa sürede sağlıklı tercihler yapılamadı. Tayinimizin çıktığı yerlerde *yüksek kiralarla* karşılaştık. Kiralık ev bulamıyoruz. Bütçemiz taşınmaya da yetmiyor yeni bir ev bulmaya da yetmiyor. Bir çoğumuz her yıl verilen il dışı tayinlerinde iptal hakkının bu yıl da verilmesini istiyoruz. Verdiğimiz dilekçelerdeki *sağlık, aile bütünlüğü, yüksek kiralar, barınma* gibi mazeretlerimiz kabul edilmedi. Bakanımız bu konuda açıklamada bulundu ama bize resmî bir açıklama gelmedi henüz. MEB e iptal için verilen yaklaşık 7000 dilekçe varmış. Sayı olarak çok fazlayız.''

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

61 Yorum