Öğretmenlere 2. Doz Aşı Kalmadı!

Öğretmenlere 2. Doz Aşı Kalmadı!

Öğretmenler 2. doz aşı randevusu alamıyor.

 Sağlık Bakanlığı, köy öğretmenleri ve ilkokul öğretmenlerine aşı sırasının geldiğini açıklamış ve bir kısım öğretmenin 1. doz aşı uygulamaları tamamlanmıştı.

 2. doz aşı için randevu almak isteyen öğretmenler şok oldu. 1. doz ile 2. doz arasındaki 4 haftalık sürenin verilen randevulara göre çok aşıldığı ve hatta bazı yerlerde hiç randevu verilemediği bilgisine ulaşıldı.

 Sınovac ve Bıontech aşıları bilindiği üzere 2 doz uygulanıyor ve 2. doz uygulandıktan tahmini olarak 2 hafta sonra etkisini gösteriyor. 1. doz ile 2. doz arasında geçmesi gereken süre 4 hafta. Bu süre aşıldığında da aşının etkinliği bilim adamlarına göre oldukça azalıyor.

 2. dozu hazır olmayan aşının 1. dozu öğretmenlere neden uygulanmıştır. Sağlık Bakanlığı bu hatayı nasıl yapmıştır? Bu mağduriyetin sorumluları kimlerdir?

 Okulların 2020-2021 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitime açılması neredeyse imkansız gibi gözükürken bu tür hatalarla 2021-2022 eğitim öğretim yılında da uzaktan eğitime devam etme ihtimali oldukça güç kazandı.

 Mebpersonel.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.